Komodó
Leánykori nevén Doch.
Taktikában gyengébb, pozicióban jobb.
Az MP változata fizetős lesz.
Válaszol
Megjelent a Komodo 2.03 verzió. Az Ipon rating listán a Rybkával holtversenyben a 2.-3. helyen van. A CEGT 40/20 1CPU-s listán a 2.01-es verzió harmadik helyet foglalja el. Nincs multi CPU-s változata.
Válaszol
Már van 3.0
Válaszol
Megjelentették a Komodo 4-et, de úgy látom, ez már fizetős.
Válaszol
Még néhány nap, és Komodo 4.1 MP piacra kerül ! A szerzője szerint nagyon közel áll a Houdini 2-höz.
Válaszol
Komodo 5!
Válaszol
Hoppá: http://komodochess.com/KomodoTCEC-35a.htm
Válaszol
Tesztem alapján a Houdini 4 és ez a Komodo =-ek.
A Stockfish több ponttal veszít ellenük, tehát most e 2 motor a nagy rivális!
kat torrent-ről leszedhető!
Válaszol
(2014-01-14, 08:45:22)xinu Írta: Tesztem alapján a Houdini 4 és ez a Komodo =-ek.

Minden attól függ, hogy melyik StockFish játszik ellenük !
Ezzel probáld meg ! Az eredmény mindjárt más lesz. Tongue Főleg, ha 5-10 percnél hosszabb a TC.

http://www.mediafire.com/download/9b3kcv...30114IP.7z#!
Válaszol
(2014-01-14, 08:45:22)xinu Írta: Tesztem alapján a Houdini 4 és ez a Komodo =-ek.

Csak azon az egy ranglistán találtam olyat, hogy első a Komodo, A többin (CCRL; CEGT; Ipon) a sorrend:
1. Houdini
2. Stockfish
3. Komodo

Én csak 32 biten 1 CPU-val játszatom őket, de nálam is ez a sorrend jött ki.
Válaszol
Hogy a 3 közül melyik a legerősebb motor, azt a 32 bites 1 CPU-s gépen nem lehet megtudni, mivel nem a legjobb verziókat tudod tesztelni.

A 32-es és a 64 bites verziók között nagy a különbség, és ezek a programok legalább 4 processzort igényelnek, hogy jól tudjanak dolgozni. Mi több, egy modern masinára van szükségük, ami elbírja a "SSE4.2"-t, és a "large pages"-t is.

Mindenképp, több száz partira van szükség, hogy el lehessen dönteni melyik a jobb. Néhány tucat nem elég még a te masinádon sem.
Válaszol
(2014-01-16, 14:36:34)Hunyadi Írta: Hogy a 3 közül melyik a legerősebb motor, azt a 32 bites 1 CPU-s gépen nem lehet megtudni, mivel nem a legjobb verziókat tudod tesztelni.

A 32-es és a 64 bites verziók között nagy a különbség, és ezek a programok legalább 4 processzort igényelnek, hogy jól tudjanak dolgozni. Mi több, egy modern masinára van szükségük, ami elbírja a "SSE4.2"-t, és a "large pages"-t is.

Mindenképp, több száz partira van szükség, hogy el lehessen dönteni melyik a jobb. Néhány tucat nem elég még a te masinádon sem.

Az én tesztjeimet csak megemlítettem, de nem erre hivatkoztam, hanem a többi listára. Ott több ezer játszma alapján csinálják a rangsort. Nem hiszem, hogy véletlen lenne, hogy megegyezik a sorrendjük.
Válaszol
Ami a több ezer játszmát illeti, abban benne van az utolsó és az utolsó előtti program partija is. Ez egyáltalán nem mérvadó ! sírás

A TOP motorok egymásközti játszmái érdekesek a ranglista szempontjából.

Egy 2-3 hónapos lista ma már elavultnak számít ! A dolgok gyorsabban fejlődnek mint ahogy azt egyesek hiszik.menőség
Válaszol
Akinek van kidobni való pénze, az megveheti a Komodo 7a-t. Kb. 30 elo-vel jobb mint az elődje.
Válaszol
Csak kipróbáltam a 7-et de csak idővesztegetés, Stockfish erősebb! Nem tudom ezért ki fizet?!
Válaszol
Ha csak egy erős program lenne, az nem lenne érdekes ! Legalábbis azok számára, akik az "engine vs. engine" sportot űzik.
Válaszol
Már van 8-as de még mindig gyengébb mint a stockfish!
Válaszol
[Kép: bp_7730.jpg]
image hosting

Mondtam, hogy a Chessbase mindet akarja. röhögés

----------------------------------------------------

A "Hf6+"-os feladványt szinte azonnal meglátja, tehát nem tűnik rossznak. kacsintás
Válaszol
Nem véletlenül forgalmazza a Chessbase. A Komodo 8 már néhány helyen vezeti a sakkmotorok ranglistáját.
Válaszol
Már ezt is.

[Kép: lkjrhtwg5w4ue6.jpg]
image hosting above 5 mb

Lehet, hogy a stockfisht már ki se adja a CB. röhögés
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég