Stockfish
A Stockfish 1.6.3 nagyon erős ingyenes sakkmotor (A Glaurung 2.1 lett továbbfejlesztve). Már-már eléri a Rybka 3 szintjét. A CCRL és a CEGT ranglistáin is jelenleg az első 3 között van.
Én ugyan csak az 1 processzoros 32 bites változatot tudom tesztelni, de az nagyon jó. A középjátékot jól játssza, bizonyos állásokban nagyon gyorsan megtalálja a legjobb lépést (néha még a Robbolito-t és a Rybkát is megelőzi), viszont a végjátéknál vannak hiányosságai.
Már kétszer is előfordult, hogy Királlyal és bástyával az ellenfél királya ellen nem tudott nyerni.
Még így is elég jó eredményeket ért el:
Firebird 1.0 5-7
Rybka 3 14-14
Rybka 3 Human 6,5-3,5
Naum 4 6,5-5,5
Válaszol
Megjelent a Stokfish 1.7.1 és ez már néha veri a Rybka 3-at. Van olyan ranglista, ahol meg is előzi.
Én csak a 32 bites 1 CPU-s változatát tudtam kipróbálni, de az nagyon erős.
Válaszol
0ké de ezt le lehet vhonnan töklteni?
Válaszol
(2010-06-26, 19:02:09)xinu Írta: 0ké de ezt le lehet vhonnan töklteni?

Igen!

Innen: http://www.stockfishchess.com/download/

vagy innen: http://homepages.tesco.net/henry.ablett/jims.html

(az utóbbi helyről sokmindent le lehet szedni, pld. Komodo 1.2-t. Az is nagyon erős sakkmotor)
Válaszol
Most néztem a computerchess.org.uk-n, h a stockfish-et a 2. helyre tették, tehát ahhoz képest, h free motor elég brutál. Egész kb. 2006-2007-ig senki se hallott a rybka-ról és azóta ő van a toppon. Azon gondolkoztam meddig, de lehet, h a nextgen stockfish verziók akár le is szorít6ják a trónról a rybkát?! Ha sikerül akkor elég oka lesz a programozójának akár fizetőssé tenni a motort. ( Vagy legalábbis fura volna ha a legjobb motor lenne ingyenes )
Válaszol
Ez a sorsa a jó motoroknak. Fizetőssé válnak, nyilván a készítői is ezért fektetnek bele ennyi energiát.
Válaszol
Megjelent az új verzió: Stockfish 1.8
Még nem teszteltem, de ha valakinek sikerül, jó lenne, ha megosztaná velünk a tapasztalatait.
Válaszol
(2010-07-03, 18:25:42)Peti64 Írta: Megjelent az új verzió: Stockfish 1.8
Még nem teszteltem, de ha valakinek sikerül, jó lenne, ha megosztaná velünk a tapasztalatait.

Megjelent a Stockfish 1.9.1 JA 64 biten elég brutál! Nem teszteltem még de az engine szobában ráugrasztom valamelyi rybkára!
Üdv: rybkachess
Válaszol
van 2-es verzió
Válaszol
(2011-01-02, 00:32:42)XBOARD Írta: van 2-es verzió

Köszi szépen!
Válaszol
Nincs mit! vigyorgás
Válaszol
Játszik úgy mint a rybka, nem rosszabb de nem is jobb. A critter-el is egyszintű. Csak bugos mert nálam elemzés közben kifagy!
Válaszol
A 2.0.1 verzióban javították a hibákat. Nálam semmi gond nincs vele.
Válaszol
Megjelent a Stockfish 2.1 verzió. Jobb lett az előzőeknél, bár Élőpontban nincs is nagy különbség, de lépéskeresésben nekem jobban tetszik.
Válaszol
2011.12.31.-én megjelent a 2.2 verzió. Csak kb. 10 Élő ponttal erősebb a 2.1.1-nél, de sok javítást csináltak benne.
http://www.stockfishchess.com/
Válaszol
Megjelent a Stockfish 3
Válaszol
Eddig a boquet ellen teszteltem.
Az eredmény: 5.5-4.5 a stockfish javára!
Válaszol
Stockfish 4

Ajánlom mindenkinek.
Ingyenes, és szinte egyforma erős a Houdini 3-al.
Válaszol
Én a magam részéről csalódtam a Stockfish-ban.
Nincs olyan erős, mint a Houdini 2c.
Túl optimista és gyakran nem a legjobb lépést találja meg elsőre.
Egy haverommal elemeztünk egy pozíciót, ami egy programjáték fordulópontja volt. Először fejből próbáltam ki egy lépést, amit a Stock nem tett meg, de a Houdini igen és nem is talált jobb lépést annál. Akkor derült ki leginkább a különbség a két sakkmotor között.
Természetesen a Stock is nagymesteri szinten játszik, de túl merész és nem olyan kifinomult a stílusa, mint a Houdini 2-nek, vagy a 3-nak.
Válaszol
(2013-10-20, 19:01:28)XBOARD Írta: Én a magam részéről csalódtam a Stockfish-ban.
Nincs olyan erős, mint a Houdini 2c...
Hát igen, én nem használom ezt a motort. Gyengébb bár talán nem azért mert ingyenes, de lehet abba is valami. Igazából a programja más, más a stílusa ahogyan XBOARD is látja. Csak meg kell nézni, hogy a playchessen a motor szobában melyik motorból van több akik játszatják gépeiket egymás ellen, és már észre is venni a különbséget. Igazából ott vannak nagyon profik is akik a saját megnyitási könyvtárukat Houdini 3c-vel készítik, illetve azok elleni partikból csinálnak könyveket. Stockfish nem olyan gyors sem, bár attól függetlenül elég erős motor az kétségtelen. Lehet, hogy bizonyos állásokban talán jobbat lép, de az túl kevés arány. Legjobbak felett elsiklik.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég