salliven elemez
Sziasztok!

Szeretném Veletek megosztani néhány partimat, illetve egyes hadállásokról a gondolataimat, amikre várok minden építő jellegű kritikát! mosolygás
Válaszol
(2010-02-20, 10:16:44)salliven Írta: Sziasztok!

Szeretném Veletek megosztani néhány partimat, illetve egyes hadállásokról a gondolataimat, amikre várok minden építő jellegű kritikát! mosolygás

Szia!

Lássuk a partikat! mosolygás
Válaszol
[Event "Online játék"]
[Site "www.flyordie.com"]
[Date "2006.11.14"]
[Round "1"]
[White "salliven"]
[Black "jucashow"]
[Result "1-0"]
[PlyCount "39"]
[EventDate "2006.??.??"]

1. e4 e5 2. Nc3 Bc5 3. Nf3 d6 4. d4 exd4 5. Nxd4 h6 {Szerintem ez a lepes csak felesleges idoveszteseg.} 6. Be2 Qf6 {Errol meg azt tanultam, hogy a kiralylannyal nem erdemes mar a parti elejen "kalandokba" bocsajtkozni vigyorgás} 7. Be3 Bb4 { Errol meg azt, hogy a megnyitasban nem szerencses egy tiszttel tobbszor is lepni.} 8. O-O Bxc3 9. bxc3 Ne7 10. Nb5 Na6 11. Bd4 Qg5 {Ujabb tempo nekem.} 12. f4 Qg6 13. f5 Qg5 14. f6 {E helyett a gep Hxa7-et javasol, de nekem ez jobban tetszik, elvegre tamadunk... mosolygás} 14... gxf6 {Itt mar nehez jot lepni feketevel, de Hc6 jobb lett volna.} 15.Bxf6 Qe3+ {Egyelten lepes.} 16. Kh1 Rg8

FEN

17. Nxd6+ {Ennek nagyon orultem, hogy meglephettem menőség Innentol veszve van sotet.} 17...cxd6 18. Qxd6 Qxe4 19. Bb5+ Kf8 20. Qd8# 1-0

A partiról az a véleményem, hogy sötét sok kicsi hibája megbosszulta magát.

Ui: Ha mindent jól számoltam, akkor a parti egy valami.pgn fájlba bemásolva ugyanígy kommentezve lejátszható egy arra alkalmas szoftverben (pl.: chessbase) mosolygás
Válaszol
Szép parti, jó példa arra, hogy a fejlődést nem lehet büntetlenül elhanyagolni mosolygás Ezért a 9. lépés magasságában ellenfeled már nagy hátrányban volt. A 14. f6 helyett a Rybka Rf3-at javasolt, de itt már csak Te szúrhattad volna el mosolygás
A 17.Nxd6+!! nagyon ott volt! nagyszerű
Válaszol
Nekem sajnos csak Fritz 5-öm van és az is chessbase 8 alatt. Merthogy nincs pénzem megvenni jó programokat...
Na de ezzel is elboldogulok mosolygás

Akkor mára még egy utolsó:

[Event "Yahoo"]
[Site "?"]
[Date "2006.06.28"]
[Round "?"]
[White "salliven"]
[Black "rasalfoy4ever2002"]
[Result "1-0"]
[ECO "A04"]
[PlyCount "31"]
[EventDate "2009.11.02"]
[SourceDate "2009.11.03"]

1. Nf3 b6 2. g3 Bb7 3. Bg2 g6 4. O-O Bg7 5. d4 Bxf3 {En ezt gondolom az elso hibanak. A futokat egyebkent sem szeretem odaadni. Most a feher mezeju fotomra akarom epiteni a tamadast.} 6. Bxf3 d5 7. c4 {Mar kezdem is a trukkozest mosolygás}
7... c6 8. Qa4 e6 9. Nc3 Bxd4 {Szerintem ez hibas lepes. En gyorsan "eldugtam" volna a kiralyt egy He7 es 0-0 lepessel.} 10. cxd5 Bxc3 {Na ez az a futo, amit semmi penzert nem adnek oda senkinek. vigyorgás Megerdemel egy abra allast a kovetkezo lepes.}

FEN

11. dxc6 Kf8 12. bxc3 Ne7 13. Bh6+ {Itt kimaradt c7 lepes, de en is csak emberbol vagyok.} 13... Kg8 14. Rfd1 {
Megint kimaradt. Vegig kimarad vigyorgás} 14... Qc7 15. Qd4 e5 16. Qxe5 1-0

És a végállás is megérdemel egy ábrát:

FEN

Szeretem az ilyen könnyed, egyszerű partikat. Semmi bonyodalom, semmi káosz, minden lépés kristály tisztán érthető mosolygás
Válaszol
Szia Salliven! Mennyi gondolkodasi idovel jatszottad ezeket a partikat?
Válaszol
Szia!

A flyordie-on stabilan 20-20 perc. A yahoo sajnos nem menti el, de ott is minimum 10-10 perc, annál kevesebbel nem szoktam.
Szóval kb. rapid időbesztással játszom a partikat.
Ami 10 perc alatt van, az inkább szórakozás és nem tartozik az elemezni való partik közé, szerintem mosolygás
Válaszol
Salliven, a Playchesst próbáltad már? Ott minden parti automatikusan mentődik a gépedre, a sakktábla is sokkal "emberibb", mint a flyordie-on. Mindössze annyi a teendő, hogy le kell tölteni a kliens programot a www.playchess.com oldalról és már játszhatsz is. A "Kávéház"-ban guest-ek is játszhatnak, teljesen ingyen ...
Válaszol
Igen próbáltam már, amikor még volt tört Fritz 8 programom, azzal be tudtam lépni playchess-re. Tetszett benne, hogy rengeteg a játékos, a tábla és a készlet az, amit a Fritz-ben kiválasztok, a játékidőt is magam határozhatom meg.
Bár az összes lehetőségét közel sem derítettem fel mosolygás

A flyordie-t nehéz volt megszokni a túlságosan is csicsás figurákat, de végül sikerült. Abban a magyar szoba tetszik, meg hogy könnyebben lehet trécselni az emberekkel. Mivel azt szeretek vigyorgás

Köszönöm a linket, letöltöm a progit és szétnézek ismét a playchess-en is!
Válaszol
Salliven, remekül lehet chatelni a playchessen..
Válaszol
(2010-02-21, 15:44:26)salliven Írta: Igen próbáltam már, amikor még volt tört Fritz 8 programom, azzal be tudtam lépni playchess-re. Tetszett benne, hogy rengeteg a játékos, a tábla és a készlet az, amit a Fritz-ben kiválasztok, a játékidőt is magam határozhatom meg.
Bár az összes lehetőségét közel sem derítettem fel mosolygás

A flyordie-t nehéz volt megszokni a túlságosan is csicsás figurákat, de végül sikerült. Abban a magyar szoba tetszik, meg hogy könnyebben lehet trécselni az emberekkel. Mivel azt szeretek vigyorgás

Köszönöm a linket, letöltöm a progit és szétnézek ismét a playchess-en is!

Egy másik lehetőség a www.kurnik.org. Itt semmit sem kell letölteni, csak regisztrálsz és már játszhatsz is. Chatelni is lehet, igaz, kevés magyar játszik ott. Zömében lengyelek, de más Kelet-Európai náció is tiszteletét teszi ott. A sakktábla megjelenése elég fura, de meg lehet szokni ...
Válaszol
Amikor előjön ez a téma, általában berakom ezt a linket: http://chessbomb.com/ Elég a böngészőben egy Flash Player. Van itt minden, ranked játszmák, versenyek, nagy tornákról computeres élő elemzés, oktató videók stb. Érdemes kipróbálni. Ja, és messze a legszebb, legigényesebb kliens, össze sem hasonlítható yahoo, kurnik és társai eszement kinézetével. Ha nincs lehetőség ICC-re vagy Playchessre, akkor merészen ajánlom. Még egy lehetőség a ChessOK, hasonló feltételekkel.
Válaszol
Ez a chessbomb nagyon ott van! Nem szeretem a flash-t, de itt most imádom! mosolygás
Válaszol
Jók a partijaid, bár én is játszottam a flyordien, nem valami nagy játékosok vannak van egy pár, de a többi gyenge.
Válaszol
Akkor mára is egyet.

[Event "Online játék"]
[Date "2010.02.07"]
[Round "1"]
[White "salliven"]
[Black "mejdijakupi"]
[Result "1-0"]
[ECO "D46"]
[Annotator ",K"]
[PlyCount "50"]
[EventDate "2010.??.??"]

1. d4 Nf6 2. Nf3 d5 3. c4 e6 4. e3 {Errol tudom, hogy nem a legjobb es kicsit igenytelen is, de eleg stabil allast ad.} 4... c6 5. Nbd2 Bd6 6. Bd3 Nbd7 7.O-O O-O 8. e4 {Itt ereztem, hogy tolni kell... vigyorgás} 8... dxe4 9. Nxe4 Nxe4 10.Bxe4 h6 11. Bc2 c5 12. Qd3 Nf6 13. Rd1 Qc7 14. dxc5 {Errol a lepesrol a mai napig nem tudom, hogy jo dontes volt e. Igy besoroltam az erdekes lepesek koze.} 14... Bxc5 15. b4 {Ez volt a terv dxc5-nel. Most sotet dontes elott all. Nezzuk csak...}

FEN

15... Be7 {Szerintem ez gyengebb, mintha utott volna b4-re a futoval.} ({Erdekes lett volna az aldozat elfogadasa.} 15... Bxb4 16. Bb2 Qd7 17. Qe3 Qe7 18. Ne5 {Es itt ugy ertekeltem, hogy van jatek az aldozott anyagert.}) 16. Bb2 Rd8 17.Qb3 a5 {Elsore ez a lepes varatlanul es kellemetlenul ert, de ahogy elmelyedtem az allasba, rajottem, hogy hibas strategiaval probalkozik sotet.} 18. Rxd8+ Qxd8 19. Rd1 Qb6 20. b5 {Ez volt az a lepes, amit nehezen vettem eszre. Merthogy eszem agaban sem volt megtolni ezt a gyalogot, ugyanis visszamarad c4-en a kollegaja. Idovel viszont rajottem, hogy ez egy nagyon eros lepes.} 20... a4 21. Qd3 {Es mostmar fenyegetek megkergetni a sotet kiralyt menőség} 21... g6 22. Ne5 {Hatha bealdozhatom g6-on.} 22... g5 {Minden figuram tamad, sotet allasa fejletlen, kiralya gyenge. Ilyenkor mindig kell lennie donto csapasnak. Hat addig neztem az allast, amig meg nem talaltam. Nezzetek Ti is mosolygás}

FEN

23. Nxf7 {Nekem itt is jo bealdozni vigyorgás} 23... Kxf7 24.Qg6+ Kf8 25. Qxh6+ Kf7 1-0
Válaszol
Nem teljesen értem dxc5-b4 terv okfejtését.
b4 kiváló lépés, de nem a leírtak szerint szvsz :-) Bb2-re akarsz menni, de ez nem megy b3-mal, hiszen arra e5 nagyon erős, fenyeget e4, szabadul a másik futó. Tehát ha Bb2 a terv, akkor dxc5-nél látni kell b4-et, és azt is, hogy miért nem üthető. Egyébként Be7 talán a kisebbik rossz. Uezt írhatnám a későbbi b5-re is. határozatlanság
Válaszol
(2010-02-22, 20:08:26)Remi? Írta: Nem teljesen értem dxc5-b4 terv okfejtését.
b4 kiváló lépés, de nem a leírtak szerint szvsz :-)

Vagy dxc5-öt lépek és utána b4-et szinte kötelező, vagy valami mást. Pl.: dxc5 helyett b3 az csendesebb, nyugodtabb mederben tartotta volna a parit. Azért nem tudom eldönteni, hogy ez a terv mennyire volt jó világossal, mert nekem zavaros az állás, ha sötét nem visszakozik a futójával, hanem elfogadja az áldozatot.

(2010-02-22, 20:08:26)Remi? Írta: Egyébként Be7 talán a kisebbik rossz.
Mert, ha Fxb4 jön, akkor Te hol találsz előnyt világossal?
Válaszol
(2010-02-22, 11:19:36)Remi? Írta: Amikor előjön ez a téma, általában berakom ezt a linket: http://chessbomb.com/ Elég a böngészőben egy Flash Player. Van itt minden, ranked játszmák, versenyek, nagy tornákról computeres élő elemzés, oktató videók stb. Érdemes kipróbálni. Ja, és messze a legszebb, legigényesebb kliens, össze sem hasonlítható yahoo, kurnik és társai eszement kinézetével. Ha nincs lehetőség ICC-re vagy Playchessre, akkor merészen ajánlom. Még egy lehetőség a ChessOK, hasonló feltételekkel.

Jézus, hogy én mekkora állat vagyok :-) Nem rossz ez a chessbomb, de nem is ezt akartam ajánlani. Nem is tudom honnan vettem ezt az oldalt. vigyorgás http://www.chesscube.com akart lenni az ajánlatom, mint legjobb kliens nélküli sakkoldal.
Válaszol
(2010-02-24, 19:37:10)Remi? Írta: Jézus, hogy én mekkora állat vagyok :-)

Ezt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom Tongue
De a chessbomb az jobban tetszik, mint a második ajánlásod menőség
Válaszol
[Event "Online játék"]
[Date "2010.02.27"]
[Round "1"]
[White "salliven"]
[Black "Tellúr"]
[Result "1-0"]
[ECO "A40"]
[Annotator ",K"]
[PlyCount "47"]
[EventDate "2010.??.??"]

1. c4 e6 2. Nc3 b6 3. e4 Bb7 4. d4 Bb4 5. d5 {Ez pontatlansag volt reszemrol, helyette e5 sokkal jobb.} 5... Qh4 6. Bd3 Nf6
7. Nf3
{Ez erdekes lepes, e helyett Ve2 biztonsagosabb lett volna. Nekem jobban tetszett a feljodes.} 7... Qg4 8. O-O Bxc3 9. bxc3 {Ez elso hiba reszemrol.} (9. h3 {jo eselyeket adott volna a gyalog megtartasaval.} 9... Qh5 (9... Qg6 10. e5 {jobb allassal.}) 10. bxc3 {es folytatodik a pozicios tili-toli.}) 9... Nxe4 10.h3 Qg6 11. Ba3 f5 {Ebben az allasban sokat toprengtem, ereztem, hogy itt van a jatszma legfonotosabb lepese, ahol jol kell ertekeltem a hadallast. Sotet allasa fejletlen, kiralya kozepen. Sotet allasa mellett az e4H, a b7F es a gyalogelony szol. Mivel fejlettebb vagyok a szabaly szerint nyitni kellene az allast, de dxe6 gyalogot semmikeppen nem akartam utni, mert kinyilik a b7F atloja es azt veszelyesnek talaltam.}

FEN

12. Bxe4 ({Megis erdekes lett volna:} 12.dxe6 dxe6 13. Ne5 Qf6 14. Qa4+ Kd8 (14... c6 15. Bxe4 fxe4 (15... Qxe5 16. Bd5 {Nyeros eselyekkel vilagosnak.}) 16. Bd6 Nd7 17. Nxd7 Kxd7 18. c5 {Vilagos tamado eselyeivel.}) 15. f4 {Egy igencsak zavaros allassal, ahol sotet kiraly helyzete nyujt kompenzaciot a gyalogert.}) 12... fxe4 13. Ne5 Qg5 ({A teljesseg igenye nelkul egy valtozat a Vf6-ra:} 13... Qf6 14. f4 d6 15. Qa4+ Kd8 16. Nc6+ Bxc6 17. dxc6 Qxc3 18. Rae1 Qd4+ 19. Rf2 e3 20. Rfe2 Qxf4 21. Rxe3 e5 22. Rf3 Qd4+ 23. Kh1 {jatekkal az anyagert.}) 14. f4 {Barhova lep a sotet vezer, ez lett volna a valaszom.} 14... exf3 {Ez veszto lep es. Itt mar megfogyott az idom, nekem 4 percem maradt, az ellenfelnek meg 15 perce volt.} 15. Qxf3 {Fenyegeti Vf8 mattal. Innentol tobbfele nyeresem is van mar.} 15... d6

FEN

16. Bxd6 {Elegansabb es erosebb is, mint Hf7. Felujult a Vf8 mattfenyegetes.} 16... cxd6 17. Qf7+ Kd8 18. Qxb7 Qxe5 19. Rf7 {Csendes, gyilkos lepes. Az a8 bastya nem szalad el. Sotet tisztjei csak fel vannak hanyva a tablara, nagy reszevel meg nem is lepett, kiralya vedtelen, ezutan a matt mar ott log a levegoben. Az allas megerdemel egy abrat:}

FEN

19... Qe3+ 20. Kh1 Qc5 21.Raf1 ({Sajnos kimaradt:} 21. Qe7+ Kc8 22. Raf1 {vedhetetlen mattal.}) 21... Re8 22. Qxa8 Qc8 23. Qxa7 exd5 {Azonnal veszit.} ({Nem segit:} 23... Nd7 24. dxe6 Rxe6 25. Rxd7+ Qxd7 26. Qb8+ Qc8 27. Rf8+ Re8 28. Rxe8+ Kxe8 29. Qxc8+ {Vilagos nyer. Persze vannak mattig meno folytatasok, de keves idom alatt ezt
sikerult kiszamolnom.}) 24. Qxb6+ {es matt a kovetkezoben.} 1-0

Izgalmas parti volt szamomra.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég