szokatlan nyitások
Sziasztok!
Ebben a fórumban a szokatlan nyitásokról akarok értezekzni. Én nyitásokat ilyen neten talált +nyitáskönyvekből tanultam, plusz a fritz programban levő nyitásokat ismertem +.
Mi is szokatlan nyitás? Sztem minden amit szinte sneki nem játszik és lükeségnek tűnik v. az is. llyen pl. a g4, h4, Hh3 stb.
És még annyit: én játszottam a rybka LN ilyeneket ill. úgy, h beállítottam ezeket kezdő állásnak és onnantól kezdtünk el játszani úgy, h a rybka játszotta a kamu +nyitásokat és hiába rossz és hátrányos 1 +nyitás azért mégis a játékerő számít mert ő előbb-utóbb be tudja építeni és a végén még én állok rosszul, persze ha 2 egy szintű játékos játszik akkor vlsz az veszít aki ilyen szokatlant nyitott, persze kivételek mindig vannak...
Ja és mit gondoltok, h ezeket a nyitásokat ha nem jók akkor mért jegyzik őket??
Kezdésnek kinek mi a véleménye a Hobbs gambit-ről ami így szól:
1.f4, g5 2. fxg5...
Válaszol
Rapidban, schnellben szerintem teljesen jók lehetnek meglepetésnek. Hosszú partiban csak otthoni jól kidolgozottság után vágnék bele ilyenekbe.
Válaszol
lgen én is lassú partira gondoltam ott hogy megy el, ahol van idő kidolgozni az ellenlépést de a gépekkel is jól ki lehet dolgozni látni azt, h ő mit lép rá, hogyan folytatja. Én is +játszottam már pár ilyet de csak gyengébb ellen, erősebb ellen hazárdírozás!
Válaszol
Ja és mit gondoltok, h ezeket a nyitásokat ha nem jók akkor mért jegyzik őket??

Több oka is lehet.
1.) Ha valami divatosabb volt egy időben, annak biztosan van neve.
2.) Általában mindennek adunk nevet, mi emberek :-)
3.) A régmúlt időkben egy híres ember először játszotta meg...
4.) stb.

A ritka nyitások általában nem követik az általános sakkelveket, ezért ritkábban is játsszák meg őket magas szinten. Ezekkel többnyire a meglepetés erejére építenek.

Hasonlóak még a cseljátékok is, amiket szintén ritkán látni magas szinteken. Bár ez utóbbit főleg azért, mert a magas szinten lévő játékosok többnyire a pozíciós iskolát képviselek.
Válaszol
Királycsel tumbleweed nevű változata:
1.e4, e5 2.f4, exf4 3. Kf2?!
Ezt így is lehet folytatni: 3... Qh4+ 4. g3 fxg3+ 5. Kg2
Így már télleg rossz helyzetbe kerül világos királya ebben nemhogy előny lenne hanem még hátrány, de ki talál ki ilyeneket?
Válaszol
Szerintem ez a vari teljesen értelmetlen. Cseljátékban (különösen királycselben) a tisztek gyors kifejlesztése és azonnali támadás indítása cél. Anyagot áldozunk tempóért, itt viszont világos a felesleges királylépéssel egy fontos tempót elajándékoz.
Válaszol
f6 második lépésben?
Damiano defense:
1. e4 e5 2. Nf3 f6 3. Nxe5 Qe7 4. Nf3 d5 5. d3 dxe4 6. dxe4 Qxe4+ 7. Be2 Bf5...
Válaszol
Szerintem egyértelműen a 2.--f6. Minden sakkelvvel ellenkezik, főleg úgy, hogy a sötét vezér gyorsan kerül játékba.
Persze meglepetésnek minden jó lehet :-)
Válaszol
Halloween Gambit más néven Leipzig Gambit:
1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Nc3 Nf6 4. Nxe5 Nxe5 5. d4...
Ez a kezdet.
Folytatások:
a, ...Nc6 6. d5 Ne5 7. f4 Ng6 8. e5 Ng8 9. d6 cxd6 10. exd6 Qf6 11. Nb5 Kd8
b, ...Nc6 6. d5 Nb8 7. e5 Ng8 8. d6 cxd6 9. exd6 Qf6 10. Qe2+ Qe6 11. Nb5 Qxe2+ 12. Bxe2 Na6
c, ...Ng6 6. e5 Ng8 7. Bc4 d5 8. Bxd5 c6 9. Bb3 Be6
d, ...Nc6 6. e5 Ng8

Sztetek ki van jobb helyzetben ill. játszanátok-e ezt világossal?
Válaszol
Az első vari sztem világosnak jobb, a második x-nek tűnik, a 3. is világosnak jobb, de ennek van még sok változata, itt van egy

...5..Hg6 6. e5 Hg8 7. Fc4 d6 8. Vf3 Vd7 9. 0-0 dxe5 10. dxe5 Hxe5 11. Be1 Fd6 12. Ff4 f6 13. Fb5 c6 14. Bad1 Ve6 15. Vg3 Kf8 16. Fxe5 Fxe5 17. f4 cxb5 18. fxe5 Vb6+ 19. Kh1 Ff5

ezen belül is van még jónéhány variáció, de azokat nincs kedvem leírni ;D kivéve, ha szeretné valaki.
Én itt még kezdő vagyok, és most látom, hogy a rövidítéseim közül néhány betű szimbólum lett. Hogy tudom megcsinálni, hogy csak szimbólum legyen?
Válaszol
Angol jelöléseket kellene használni. Vagy ha ragaszkodsz a magyarhoz, akkor az üzenet beíró doboz alatt van egy ilyen:

Szmájlik és figuraátírások tiltása: megtiltod az üzenetben a szmájlik megjelenését és az angol figurajelek képként való megjelenését.

Ezt jelöld ki és akkor a magyar jelöléseket nem írja át.
Válaszol
Köszi szépen, de most meg ugylátom eltüntek, fura....
teszek egy próbát B K R Q K
Na mindegy ezt még kikisérletezem röhögés
Válaszol
Hozzá kell írni a lépést is. Csak a nagy betűket nem írja át, elég érdekesek lennének akkor a sima mondatok. vigyorgás
Válaszol
Ja akkor ez is kezdene átmenni MSN stílusba vigyorgás
Válaszol
Csel 3 lépésen keresztül:

1. f4 e5 2. e4 d5 3. Nf3

1. f4 - Bird megnyitás
...e5 - From csel
2. e4 - Királycsel
...d5 - Falkbeer középcsel
3. Nf3 - Tartakower variáció

Ezt egyszer neten megjátszottam fehérrel.
Válaszol
Ebben a from csel-ben mi a jó?
1. f4 e5 2. fxe5...
sötét odaad 1 parasztot.
Válaszol
1. f4 e5
2. fxe5 d6
3. exd6 Bxd6 (Qh4+ sakk-matt veszély)
4. Hf3

Sötéttl több jó folytatás is van.
Világos királyszárnya gyenge, h3-at nem szabad lépnie egyelőre...
Válaszol
A nevét nem találtam ennek a +nyitásnak:
1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. f3 e5
A chessbase 10, 40 partit talált a 4 millióbol röhögés
Válaszol
(2010-07-29, 12:37:33)xinu Írta: A nevét nem találtam ennek a +nyitásnak:
1. d4 Nf6 2. c4 g6 3. f3 e5
A chessbase 10, 40 partit talált a 4 millióbol röhögés

Nyilván azért nem találtad, mert nincs neki röhögés
Szerintem itt a küzdő felek jó eséllyel áteveznek a királyindiai Samisch-változatába ..
Válaszol
Ennek is van neve:

4. dxe5 - Budapest védelem
ja bocs...

már a 3. ...e5 is az

Ez a Budapest csel egyik változata
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég