Houdini Chess Engine
Nemrég találkoztam ezzel a sakkmotorral. Ugyanúgy, mint a Robbolito, e körül is vita van, hogy klón, vagy nem klón.
Az biztos, hogy nagyon erős. A 32 bites 1 CPU-s változatát teszteltem 4'+2" időtartamú meccseken. Egyenlőre ezek az eredmények lettek:

Houdini 1.03a w32 - Critter 0.80 32-bit 10-2
Houdini 1.03a w32 - Rybka 4 w32 7-3
Houdini 1.03a w32 - FireBird 1.2 w32 13,5-4,5

A motor itt található: http://www.cruxis.com/chess/houdini.htm
Válaszol
Szerintem a legtöbb progist nem igazán érdekli, hogy hamisítvány e vagy sem, csak üsse a többi progizós gépét. Vannak akik már nem csak feltörik a sakkmotort, de tovább is fejlesztik. Én személy szerint nem vagyok oda az ilyen lopott, vagy legalábbis gyanús dolgokért, inkább maradok a védett eredetűnél.
Válaszol
A "honlapja" szerint szabad forráskódú motorok (Ippolit/Robbolito, Stockfish, Crafty) segítségével készítették.
Válaszol
Érdekelne engem, milyen progival csinálják ezeket, én is próbálkoznék ilyen programozással.
Válaszol
Megjelent az 1.5-ös verzió. Az IPON RATING LIST szerint jelenleg ez a legerősebb sakkmotor.
http://www.inwoba.de/index.html
Válaszol
Szerintem ez is egy Rybka-klón a sok közül. Az alábbi - eléggé közismert listán - nem is szerepel (még):

http://www.husvankempen.de/nunn/40_40%20...liste.html
Válaszol
Azt olvastam, hogy nem is fog szerepelni, mert bizonyos fizetős sakkmotorok készítőinek nem áll érdekében, hogy egy náluk erősebb ingyenes sakkmotor szerepeljen a ranglistákon.
Szerintem hasonlítsd össze a Rybkával és ki fog derülni, hogy van-e köze egymáshoz a két motornak.
Válaszol
Érdekes nem szerepel a ccrl listán...
Válaszol
(2010-12-20, 09:47:12)Peti64 Írta: Azt olvastam, hogy nem is fog szerepelni, mert bizonyos fizetős sakkmotorok készítőinek nem áll érdekében, hogy egy náluk erősebb ingyenes sakkmotor szerepeljen a ranglistákon.
Szerintem hasonlítsd össze a Rybkával és ki fog derülni, hogy van-e köze egymáshoz a két motornak.
Ha a tesztek azt bizonyítják, hogy jobb, mint a Rybka, akkor előbb-utóbb felkerül a listákra (szerintem). A Fritz és a Shredder fejlesztőinek sem volt érdekük, hogy a náluk jóval erősebb (és kezdetben még ingyenes) Rybka megjelenjen a piacon, oszt mégis ...
A netkorszakban semmit sem lehet eltitkolni ... fütyülés
Válaszol
A Rybkáról úgy tudom, hogy az sem volt eredeti, hanem a Fruit továbbfejlesztett változata volt.
Válaszol
(2010-08-19, 15:42:05)XBOARD Írta: Szerintem a legtöbb progist nem igazán érdekli, hogy hamisítvány e vagy sem, csak üsse a többi progizós gépét. Vannak akik már nem csak feltörik a sakkmotort, de tovább is fejlesztik. Én személy szerint nem vagyok oda az ilyen lopott, vagy legalábbis gyanús dolgokért, inkább maradok a védett eredetűnél.
Hi! Igen igazad van legalábbis engem az érdekel, hogy hogyan üti a legjobbakat egy másik motor! Sajnos a playchess-en tiltott ott nem lehet játszani vele, viszont jó dolog esetleg játszmaelemzésnél!
Üdv: rybkachess
Válaszol
Nos erre gondoltam, h esetleg fizettet a rybka team a ccrl-nek, h ne jelenjen + ott a másik sakkmotor ami jobb v. uolyan jó mint a rybka mert ha az emberek rájönnek az tönkretenné a rybka üzletét mert ha jobb v. 1 szintű a másik motor a rybka-val akkor miért fizetne bárki érte ha van free?

Viszont én teszteltem a houdini-t - rybka-val -5 játszma 4/2-es idővel de nálam nem volt erősebb a houdini mert az eredmény 2,5-2,5 lett!

Játsz6nának ezekkel a top motorokkal a top10 sakkozók. Milyen eredmény születne?
Válaszol
(2011-01-04, 08:25:54)xinu Írta: Játsz6nának ezekkel a top motorokkal a top10 sakkozók. Milyen eredmény születne?

Szvsz a megnyitástárral és TB-vel kiegészített top motorokat már nem tudják legyőzni a top10 sakkozók (na jó, talán 100-ból egyszer). Maximális cél a remi ...
Válaszol
Ha a top10 tudná, hogy comp ellen játszik, akkor el tudok képzelni szorosabb eredményt célirányos játékkal. Ha nem tudnák, hogy masina az ellen, akkor megsemmisítő vereséget szenvednének.
Válaszol
Houdini üti vágja a többit !
Rybka csalódás ...
Válaszol
http://www.inwoba.de/

Katt az ENGINE RATING LIST-re. Itt a Houdini 1.5 áll az első helyen, a Deep Rybka 4 a második.
Válaszol
Három ranglistán is a Houdini áll az élen:

http://www.amateurschach.de/
http://www.husvankempen.de/nunn/40_4_Rat...liste.html
http://www.inwoba.de/

Érdemes ránézni a http://www.amateurschach.de/ oldalon folyó versenyre ("Champions-League" -re kattintva).
Vannak rajta meglepő eredmények is.
Válaszol
Valóban a best a Houdini, de, h lehet az, h a sok rating lista ennyire eltérő? Hiszen ez nem szubjektív, h melyik motor milyen erős! Így hát lehet hinni a listáknak? És ha igen melyiknek? ( mondjuk a legjobb ha kipróbálom a saját gépemen )
Válaszol
Szerintem egyik ranglista se mutat teljesen pontos képet, de ha összeveted őket, nagyjából képet alkothatsz a sakkmotorok erősségéről.
Rengeteg dolog befolyásolhatja: milyen gépen játszanak, mely ellenfelekkel, hány mérkőzést, milyen időbeosztással ..... stb.
Pl. a Zappa egyprocesszoros gépen, rövid játékidővel elég gyenge, viszont többprocesszoros gépen, hosszú játékidővel a legjobbak között van.
Amikor a Shreddert és a Firtz-et játszattam egymás ellen, a Shredder négy győzelemmel kezdett. Az első 10 játszma után jelentősen vezetett. Később kiegyenlítődtek az erőviszonyok és volt, amikor a Fritz nyert egymás után hármat.
Ha megnyitási könyvtár nélkül játszatom a motorokat, a Naum sokkal gyengébben szerepel. Viszont a középjátékban talán a legerősebb.
A Stockfish nagyon jól szerepelt, viszont előfordult, hogy az egy-bástyás végjátékban képtelen volt mattot adni ellenfelének.
Próbáltam úgy rangsorolni őket, hogy több (jelenleg 9 ilyet találtam) állásban (10 percen belül) mennyi idő alatt találják meg az általam ismert legjobb lépést: Naum, Hiarcs, Spike, Critter, Stockfish, Houdini, Protector, Sjeng, Rybka, Fritz volt a legjobb 10 sorrendje. A Shredder és a Komodo viszont nagyon rosszul teljesített. A Junior néhány állásban a leggyorsabb volt, de sokszor csak közepes eredményt ért el.
Szerintem nem lehet eldönteni, hogy melyik a legjobb. Van, aki a Rybkát, van, aki a Houdinit tartja a No1-nek, de én például elemzésnél sokszor megkérdezem a Naum-ot, vagy a Hiarcs-ot, mert van amit jobban meglátnak.
Válaszol
(2011-01-04, 08:25:54)xinu Írta: Nos erre gondoltam, h esetleg fizettet a rybka team a ccrl-nek, h ne jelenjen + ott a másik sakkmotor ami jobb v. uolyan jó mint a rybka mert ha az emberek rájönnek az tönkretenné a rybka üzletét mert ha jobb v. 1 szintű a másik motor a rybka-val akkor miért fizetne bárki érte ha van free?

Viszont én teszteltem a houdini-t - rybka-val -5 játszma 4/2-es idővel de nálam nem volt erősebb a houdini mert az eredmény 2,5-2,5 lett!

Játsz6nának ezekkel a top motorokkal a top10 sakkozók. Milyen eredmény születne?

Hát nem tudom biztos nagy üzlet van benne én is megvettem a Deep Rybkát eredetiben bár nem a motor miatt hanem a program miatt! Azt tudom, hogy már sok ember a Houdinivel tolja és nagyon jó motor! Van egy feladvány amit csak Houdini fejtett meg közel 7 mp alatt! Rybka nem látja több percen keresztül sem! A TOP GM Jobava játszik a playchess-en a rybkával de nincs eredménye! :-) A rybka mindig megnyeri a partikat! Hiába a mai gépek, programok a legjobbak! Nincs emberi ellenfele már! Én biztos a partijaimat meg a sakktársam partijait is Houdinivel fogom elemezni! Rybka majd kihoz valami új motort ha nem akar bezárni! :-D
(2011-02-06, 08:36:17)Peti64 Írta: Szerintem egyik ranglista se mutat teljesen pontos képet, de ha összeveted őket, nagyjából képet alkothatsz a sakkmotorok erősségéről.
Rengeteg dolog befolyásolhatja: milyen gépen játszanak, mely ellenfelekkel, hány mérkőzést, milyen időbeosztással ..... stb.
Pl. a Zappa egyprocesszoros gépen, rövid játékidővel elég gyenge, viszont többprocesszoros gépen, hosszú játékidővel a legjobbak között van.
Amikor a Shreddert és a Firtz-et játszattam egymás ellen, a Shredder négy győzelemmel kezdett. Az első 10 játszma után jelentősen vezetett. Később kiegyenlítődtek az erőviszonyok és volt, amikor a Fritz nyert egymás után hármat.
Ha megnyitási könyvtár nélkül játszatom a motorokat, a Naum sokkal gyengébben szerepel. Viszont a középjátékban talán a legerősebb.
A Stockfish nagyon jól szerepelt, viszont előfordult, hogy az egy-bástyás végjátékban képtelen volt mattot adni ellenfelének.
Próbáltam úgy rangsorolni őket, hogy több (jelenleg 9 ilyet találtam) állásban (10 percen belül) mennyi idő alatt találják meg az általam ismert legjobb lépést: Naum, Hiarcs, Spike, Critter, Stockfish, Houdini, Protector, Sjeng, Rybka, Fritz volt a legjobb 10 sorrendje. A Shredder és a Komodo viszont nagyon rosszul teljesített. A Junior néhány állásban a leggyorsabb volt, de sokszor csak közepes eredményt ért el.
Szerintem nem lehet eldönteni, hogy melyik a legjobb. Van, aki a Rybkát, van, aki a Houdinit tartja a No1-nek, de én például elemzésnél sokszor megkérdezem a Naum-ot, vagy a Hiarcs-ot, mert van amit jobban meglátnak.

Szevasz!

Igen, igazad lehet ezekben! Naumot nem annyira ismerem bár néha játszott a gépemen! Mindenesetre Houdini nagyon erős motor és elemzésekben megnyilvánul az előnye!
Üdv: rybkachess
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég