Könyvajánló
Érdekes, hogy ilyen téma még nem született.

Akkor kezdem én egy nagyon jó kis könyvvel.

Murray Chandler - Hogyan verjem meg aput sakkban?

Gyerekesnek tűnő könyvnek tűnik mégis egy nagyon jó sakk-könyvről van szó. 50 olyan mattképet mutat meg, amelynek egy jó sakkozó fejében ott kell legyenek, hogy bármelyik partijában meglássa az ilyen lehetőségeket. A mattképek nagy százalékát lefedi ez az 50 mattkép, nagyon hasznos ha ezt jól begyakorolja valaki.
A könyv nem túl drága, sok helyen akciósan megkapható. Jó minőségű.
Válaszol
1 hiánypótló(?) könyv jelent + a sakk piacon 1991-ben.
Michael Basman: The killer grob
Michael Basman 1 angol im. 1970-90 közt volt aktív és jó, már nem sakkozik. Basman 1 különleges kacsatojás volt. Leginkább 1. a3, h3, g4,g5 stb.-vel nyitott. A chessbase-ben v. a chessgames.com-on vannak partijai. Véleményem szerint a 1. g4 szinte a legrosszabb nyitás fehér-rel. Ennek LNére ő erről írt könyvet. Hogy aztán ennek volt-e foganatja, többen játsszák-e a grob-ot; nem hinném. Na ha vkit érdekelne a könyv itt tudja letölteni: http://www.4shared.com/document/2gQkn1Tp...asman.html
Főleg csak partik vannak benne.
Válaszol
Asztalos-Bán: A sakkjáték elemei, 9. kiadás

Tegnap láttam a könyvesnél ... remélhetőleg ez a kiadás már nincs tele bosszantó hibákkal.
Válaszol
Solymosi László:Sakkozzunk, fiatalok!
Barcza-Tóth: Tanulj sakkozni!
Válaszol
Mit ajánlanátok akkor ha a megnyitási csapdákat szeretném tanulmányozni? kacsintás
"Ha az akadály gátja a gát, akkor fel kell robbantani."
Válaszol
(2012-07-14, 12:16:04)w9871C510 Írta: Mit ajánlanátok akkor ha a megnyitási csapdákat szeretném tanulmányozni? kacsintás

Mészáros András: Megnyitási csapdák
Gelenczei: 200 megnyitási sakkcsapda (régi, antikváriumban fellelhető)
Schneider Attila: Sakk-kávéház (zseniális, ha röhögni is akarsz, akkor kötelező)
Válaszol
youtube:

chess traps
Válaszol
Mészáros András - SAKK – MATT II. (végjáték alapok)
Válaszol
Hali!

Szeretnék egy kis segítséget kérni szövegértelmezésben!
Van egy nagyon jó sakk könyv, ami a sakk feladványokról, illetve a feladvány szerzésről szól. Caissa mostohagyermekei Ányos Lászlótól.
Van egy rész benne amikor a gyalogok szerepét magyarázza a feladványokban.

"A gyalogok felhasználásának lehetőségei szintén különleges tulajdonságain alapulnak: a) csak egyenes irányban előre léphet és csak átlós irányban előre üthet, ezért könnyű adott mezőn rögzíteni; b) mivel lépés- és ütésmódja különböző, mező fogását nem adhatja fel a mezőre való rálépéssel; c) ..."

Majd később utal ismét erre a szövegrészre és ismétli a definíciót :

"A jelen szakasz elején már említettem a gyalogoknak azt a különleges tulajdonságát, hogy csak előre léphetnek, visszaút nincs, továbbá lépés- és ütésmódjuk különböző, tehát rálépéssel nem tudják feladni valamely mező fogását."

Na én a b) részt nem igazán értem, illetve a második idézet utolsó felét.

Valaki tudná nekem ezt értelmezni?
Előre is köszönöm a választ!

Hali!
Válaszol
Szerintem csak annyi, hogy nem tud oda lépni, ahova ütni tud (ha ott nincs ellenséges figura), ezért erre figyelni kell. Gondolom feladványszerzésben lehet ez fontos.
Válaszol
Ez egy rossz megfogalmazás.
Nem is lehet értelmezni.
Mi az, hogy fogja, feladja, meg hogy valamely mező??
Olyan, mintha részegen íródott volna. röhögés
Válaszol
(2015-01-19, 20:57:15)Simulacrum Írta: Szerintem csak annyi, hogy nem tud oda lépni, ahova ütni tud (ha ott nincs ellenséges figura), ezért erre figyelni kell. Gondolom feladványszerzésben lehet ez fontos.

Lehet valami ilyesmiről van szó! Köszönöm a választ!
Azt mondják hogy az az igazán okos ember az aki a bonyolult dolgokat egyszerű ember által is érthető módon el tudja mondani...

Hát ez pont az ellenkezője mert egy egyszerű dolgot igen körülményesen ír le.
Egyébként eléggé nehéz szövegű ez a könyv. (mondjuk még nagyon az elején járok 63. old) Vannak benne igen hosszú összetett mondatok amiken igen elgondolkodok, hogy pontosan mit is akar vele mondani! Nagyon lassan haladok vele...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég