• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • Következő 
gordonka versenynaplója
Boldogult (megboldogult) ifjúkoromban alkalmam volt szimultánozni Korcsnojjal. Szimultánozni a szó két értelmében... Õ adott szimultánt negyven NN ellen, én pedig két játszmát játszottam ellene szimultánban. Egyik szomszédom ugyanis minden lépés elõtt tõlem kért tanácsot, úgyhogy a második partit is joggal érzem a magaménak. De nézzük elõbb az elsõt...

[White "Korcsnoj"]
[Black "NN"]
[Result "0-1"]
[ECO "B01"]

1. e4 d5 2. exd5 Qxd5 3. Nc3 Qd8 4. d4 g6 5. Nf3 Bg7 6. h3 Nc6 7. Be3 Bf5 8. Bd3 Qd7 9. O-O Nb4 10. Bxf5 Qxf5 11. Qe2 c6 12. a3 Nxc2 13. Rac1 Nxe3 14. fxe3 Qh5 15. e4 Nh6 16. Nd5 O-O 17. Nxe7+ Kh8 18. Qe3 Rae8
19. Rc5 f5 20. exf5 Nxf5 21. Nxf5 Rxe3 22. Nxe3 Bxd4 23. Rxh5 Bxe3+ 24. Kh2 gxh5 25. Rd1 Rf7 26. Rd8+ Kg7 27. Kg3 Bc1 28. Kh4 Bxb2 29. Kxh5 Bxa3 30. Ng5 Re7 31. Kg4 Bb2 32. h4 Bf6 33. Nf3 0-1

FEN

FEN

FEN

FEN

FEN

FEN

FEN

FEN

FEN

FEN
A Kivétel nem erősíti a Szabályt. Minden esetben gyengíti.
Válaszol
Ez a 12...Hxc2 elég merész volt. g4 és volt paci nincs paci. :-)
Válaszol
Szerencsétlen Korchnoi-t õrületbe kergethette ez a Fe3-c1-b2-a3-b2-f6 manõver. vigyorgás
Válaszol
Simulacrum Írta:Ez a 12...Hxc2 elég merész volt. g4 és volt paci nincs paci. :-)

Jogos! Nem volt valami nagy formában az akkormár öregúr... A második játszma szintén bizonyítja...
Válaszol
Remi? Írta:Szerencsétlen Korchnoi-t õrületbe kergethette ez a Fe3-c1-b2-a3-b2-f6 manõver. vigyorgás

Ezt megmagyaráznád?
Válaszol
Remi? valami egészen más partit néz közben és ide irkál be. röhögés
Válaszol
vigyorgás vigyorgás

A 22.-ben lépsz elõször a futóval, világos még reménykedik. A 32.-ben visszatérsz majdnem a kiinduló ponthoz nyerõ állással, miközben hétszer lépsz a futóval.
Válaszol
Balladai tömörséggel írtad, de kapisgálom. :

Itt a második. Egy bizonyos Lepintre, pszichiáter ült mellettem, és mint oly sokszor, komoly pszichológiai problémái voltak: képtelen volt egyedül játszani. Minden lépését én sugalltam...

[Event "Paris,simul."]
[Site "?"]
[Date "1981.??.??"]
[Round "?"]
[White "Kortchnoi"]
[Black "NN"]
[Result ""]
[ECO "D31"]
[PlyCount "64"]
[EventDate "1981.??.??"]

1. d4 d5 2. c4 e6 3. Nc3 Ne7 4. Nf3 Nf5 5. e3 Be7 6. Bd3 dxc4 7. Bxc4 c5 8. d5
exd5 9. Bxd5 Bf6 10. Qa4+ Qd7 11. Qxd7+ Nxd7 12. Nb5 O-O 13. Be4 Nb6 14. Ke2
Nc4 15. Nc7 Rb8 16. Nd5 Bd8 17. b3 Ncd6 18. Bd3 b5 19. Rd1 c4 20. Bc2 Bb7 21.
Bb2 b4 22. Be5 f6 23. Bxf5 fxe5 24. Be6+ Kh8 25. Nxe5 Re8 26. Nf4 Bf6 27. Nd7
Bxa1 28. Nxb8 Be5 29. bxc4 Bxf4 30. exf4 Rxe6+ 31. Kf1 Re8 32. Rxd6 Rxb8 *

FEN
FEN
FEN
FEN
FEN
FEN
FEN
FEN
FEN

FEN
FEN
FEN

... és ebben a vesztett állásban Korcsnoj remit ajánlott, amit pszichiáter ismerõsöm nagy megtiszteltetésnek érzett, és némi kötelezõ, mesterségbeli habozás után... elfogadta! mosolygás

(Persze én úgy tekintem, hogy megnyertem a partit, és így 2-0-ra vertem a Mestert.)
Válaszol
Utóbbi partira emlékszem, mintha az index fórumán már láttam volna. Egyébként ezt is a sötét futód nyeri meg a 27-28. lépésnél a fickándozásával. Ha egy idõben zajlott a másikkal, akkor tényleg sötét mezejû futó fóbiája lehetett :-) Érdekes az f5-re fejlesztett paci, egybõl ilyen perverz g4-ek jutnak eszembe.
Válaszol
gordonka Sign tanította meg nekem is: kapiskál. :-)
Én még éppen az elsõ szavakat mormolhattam ki a számon, mikor már gordonka verte a sakkvilágbajnoki döntõst két partiban is. :-)
Válaszol
Simulacrum Írta:gordonka Sign tanította meg nekem is: kapiskál. :-)
Én még éppen az elsõ szavakat mormolhattam ki a számon, mikor már gordonka verte a sakkvilágbajnoki döntõst két partiban is. :-)

"A kapiskál/kapisgál 'tapogatózik' értelmét egyébként mindig valami szellemi értelemben vett tapogatózásra, keresgélésre használjuk" (magyar gugli/Index nyelvtopik)

Szerintem a gé jobban hangzik magyarul.
Válaszol
Remi? Írta:Utóbbi partira emlékszem, mintha az index fórumán már láttam volna. Egyébként ezt is a sötét futód nyeri meg a 27-28. lépésnél a fickándozásával. Ha egy idõben zajlott a másikkal, akkor tényleg sötét mezejû futó fóbiája lehetett :-) Érdekes az f5-re fejlesztett paci, egybõl ilyen perverz g4-ek jutnak eszembe.

1) Sohasem tagadtam: sakk-provokátor vagyok!
2) Igen, már volt az Indexen. A másikat nemrég találtam meg, (talán azért kallódott el, mert hibás, ahogy Simu helyesen rámutatott).
Válaszol
Nekem is jobban hangzott g-vel mindig, de mikor Sign szólt megnéztem a Magyar Értelmezõ Kéziszótárban és csak k-val volt benne, azóta lehet elterjedt a g-s változat is, elég régi a szótár.
Válaszol
Etymology: From Italian capisce, tense form of capire "to understand"
Válaszol
Csináljak egy egyéb témát is nyelvlecke témával? mosolygás
Válaszol
Remi? Írta:Érdekes az f5-re fejlesztett paci, egybõl ilyen perverz g4-ek jutnak eszembe.

Mellesleg éppen elkezdtem egy Kentaur-partit ezzel a 3...He7-tel, itt:
http://rybkaforum.net/cgi-bin/rybkaforum...l?tid=7766
Válaszol
Látom kollégának nem jött össze a chessplanet, pedig ott egyszerûbb lett volna. :-) Figyelemmel követem ezt a He7-es történést. 3. Hf3-ra is léptél már He7-et? A két példában c3-on áll a vil huszár.
Válaszol
Persze, léptem, mindenre. Évekig játszottam. Végülis lehet Csigorin védelemnek tekinteni, de nincs elemezve. Nyertem vele lev. partiban, éppen a Chessplanet-en. A fickó Rybkája ellen nem lesz könnyû. Versenypartiban vegyes az összeredmény, a formámtól is függött. Megvertem vele Szöllõsi mestert, és a tízéves Polgár Jutka azt mondta rá lelkendezve: "Könyvparti!" Máig büszkén emlegetem... mosolygás

(Majd itt bemutatom egyszer.)
Válaszol
Ha már itt tartunk... fehérrel is rögeszmésen játszottam. Hogy gyakoroljam. A Tavaszi Fesztiválon nyertem vele egy miniatûrt (no nem nagymester ellen). Íme:

[Event "Spring op"]
[Site "Budapest"]
[Date "1989.??.??"]
[White "NN"]
[Black "Kure, Alexander"]
[Result "1-0"]
[ECO "A45"]

1. d4 Nf6 2. e3 g6 3. Ne2 b6 4. c4 Bb7 5. Nbc3 d5 6. Nf4 dxc4 7. Bxc4 Bg7 8.
Bxf7+ Kxf7 9. Qb3+ e6 10. Nxe6 Qe7 11. Nxc7+ Kf8 12. N3b5 Na6 13. Nxa6 Bxa6 14.
Bd2 Qf7 15. Qa3+ 1-0

FEN
FEN

Ez a német Alexander Kure, most látom, azóta megnyitásszakértővé vált. Legalábbis egy ilyen nevű szerkesztette az összes Fritz-book-ot.
Válaszol
Szép parti! Nem is találok benne semmi kivetnivalót. kacsintás
Válaszol

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 13
  • Következő 

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: