Világbajnokjelöltek párosmérkőzése 2011 Kazany
Elkezdődött a világbajnokjelöltek párosmérkőzése Kazanyban. Elég tapogatozó partik voltak. Egyedül Arcsi hagyott ki valószínűleg több helyen nyerést. Esetleg Mami játszhatott volna még jobban a gyalogelőnyével.

http://kazan2011.fide.com/
Válaszol
Kamsky sötéttel verte Topát! A bolgár újított, de a folytatásban hibázott ...
Válaszol
Sok gyalog bástyát győz! mosolygás

Mami-Gelfand 0-1
Válaszol
Topalov és Mami sikerére tippeltem magamban a verseny előtt. Ha folytatódik a "sikertippelésem", akkor Radzsa és Gricsi megy tovább ma. mosolygás
Válaszol
Gricsi továbbment, de Radzsa nem. Nem gondoltam volna, hogy Aronian már az első körben búcsúzik. Topa a vesztes VB-párosmeccs óta nem találja a góllövő cipőjét ... (valahonnan ismerős ez a helyzet fütyülés)
Kramnyik sincs valami nagy formában, de legalább szerencséje volt ...
Válaszol
A rapid partik teljesen mások, mint a hosszúak. Mindegyik játékos keményen készült és nagyon magas szinten sakkoznak. A pillanatnyi forma dönt már itt.
Válaszol
Griscsuk és Kramnyik szégyellje magát ezért az "alibizésért"!
Válaszol
Jó kis parti ez a Krampusz - Griscsuk. Jól ki van élezve...
Post coitum omne animal triste.
Válaszol
Szia doki! Ezer éve nem jártál erre mosolygás
Válaszol
Griscsuk és Gelfand döntős, Kramnyik és Kamsky kiesett megdöbbenés fütyülés
Válaszol
Rossz ez, hogy schnellben dőlt el, én több hosszú partit tartanék jobbnak, persze tudom még ennyire is nehéz pénzt szerezni sajnos.
Válaszol
Ezért a partiért szerintem büntetés/díjmegvonás/kizárás járna ...

[Event "WCh Candidates - Rapids"]
[Site "Kazan RUS"]
[Date "2011.05.16"]
[Round "2.8"]
[White "Grischuk, Alexander"]
[Black "Kramnik, Vladimir"]
[Result "1/2-1/2"]
[ECO "D37"]
[WhiteElo "2747"]
[BlackElo "2785"]
[PlyCount "15"]
[EventDate "2011.??.??"]

1. d4 Nf6 2. c4 e6 3. Nf3 d5 4. Nc3 Be7 5. Bf4 O-O 6. e3 Nbd7 7. c5 Nh5 8. Bd3
1/2-1/2
Válaszol
Több dolog is állhat a rövid parti mögött. Két orosz, egymást jól ismerő versenyző akár a másikra való tekintettel is remizhetett ilyen gyorsan (betegség esetleg).
Válaszol
Újabb gyors remi, és néhány nagymester kommentárja ... :

"The grandmaster we had lined up to annotate the game told us, "The match is very disappointing... Have you ever seen a sports event that ended precisely when the heat was at its highest?"."

GM Elshan Moradiabadi: “Look, I made up my decision. I am not going to do any commentary on Chessbase unless the games are played under Sofia rules [meaning no quick draws].” Very unhappy with the last couple of games, he added:“The match is very disappointing. I think this is one reason why chess is losing sponsors. Have you ever seen a sports event that ended precisely when the heat was at its highest?”
Válaszol
Álmomban nem gondoltam volna egy Gelfand - Griscsuk döntőre.
Válaszol
Gelfand nyerte a derbit, ő lesz Anand kihívója 2012-ben ...
Válaszol
Ez gáz...szomorúság
Válaszol
Jobban örültem volna egy Carlsen-Anand VB-meccsnek, de sajnos a norvég fiú nem vállalta a selejtezőn való megmérettetést ...
Válaszol
Nem gondoltam volna, de ez egy szépen vezetett parti volt Gelfandtól. Így mondjuk két nem fiatal méri össze majd az erejét a vb döntőn. Ez azért mutatja, hogy nem csak a fiataloké a sakk ebben a felgyorsult világban.
Válaszol
A döntő Indiában lesz végül jövőre április vagy május hónapban. Talán egy semleges hely jobb lett volna, de meglátjuk kedvez-e majd a hazai pálya Anandnak.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég