Aljehin védelem
Mi a véleményetek az Aljehin védelemről?
Válaszol
Én már játszottam erős játékos ellen majdnem nyertem is noha a végjátékban dőlt el nem a nyitásban. Nyilvánvaló, h fehér aláaknáz a sötét f6 lónak a c, d, e parasztokkal és teljesen a világosé lesz a centrum míg sötét a szerencsétlen lóval csak ide-oda ugrál és menekül átadva a teret világos-nak. Tehát hülyeségnek tűnik, de persze mint mindent ezt is lehet játszani hiszen csinálj egy set up-ot vmelyik top sakk motor ellen és játssz. Aztán kicsit később úgyis kihoz olyan állást h már jobban is áll úgyhogy...
Válaszol
top sakkmotor ellen fölösleges bármilyen megnyitást letesztelni, mert erős hátrányból is ő kerül ki győztesen
Válaszol
Van a brooklyn változat ami sztem nem is hülyeség mert nem lóg itt-ott az f ló hanem biztonságban van.
1. e4 Nf6 2. e5 Ng8 3. d4 d6 *
Így olyan mintha nem csinálna semmit az igaz viszont ha üti a gyalogot akkor utána kiegyenlítődik az állás azért mert ugyanannyi bábu lesz kinnt sötétnek is!
Válaszol
(2011-09-26, 12:23:51)XBOARD Írta: Mi a véleményetek az Aljehin védelemről?
Elég jó lehet, mert sötét c5-tel, Bg4-el is támadja világos centrumát. Hosszú változatok vannak benne, én a négygyalogos megnyitást választom, bár jól kell tudni lépegetni.
Üdv: rybkachess
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég