• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • Következő 
Lékó Péter
Az Anand elleni VB-meccsre készülõ Kramnyik Petit is meghívta a teambe:

http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=4950

Ez nagy megtiszteltetés, remélem Peti is sokat profitált a közös munkából kacsintás
Válaszol
Nagyon exkluzív hír, nem semmi! megdöbbenés Ez nagyon jól fog jönni Petinek minden tekintetben, óriási megtiszteltetés, hogy nem oroszokkal veszi körbe magát Kramó, persze ebben az orosz bajnokság is biztos közrejátszott, de ez így is nagyon nagy dolog. Akkor ezek után most már egyértelmû kinek kell szorítani, bár én eddig is Kramó párti voltam. mosolygás Ha nyer azzal Peti is nyer egy kis világbajnokságot. mosolygás
Válaszol
A nagy kerdes, hogy mit jatszik Kramnyik sotettel? A Petroff legutobb nem mukodott, de ugy altalaban is 2 eve nem nyert partit sotettel, egy vb-nak igy nekifutni meredek lenne, szoval valamit ki KELL talalni sotettel. Nezzuk, csak kik a szekundansok: Rublevsky, Fressinet, Leko. Egy kis chessgames.com turkalas utan kiderul ki mit jatszik sotettel:
Rublevsky: e4: Sziciliai, d4: Szlav
Fressinet: e4: Sziciliai, d4: Szlav
Leko: e4: Sziciliai, Spanyol d4: Vezerindiai, Grunfeld

Kramnyik: e4: Sziciliai, Spanyol, Petroff d4: Szlav

Hat ebbol nagyon ugy tunik, hogy sziciliai lesz. Meg szlav.
Válaszol
Ha tûzzel játszom is azt mondom lesz Caro-Kann Kramótól. :-) De szerintem inkább valami spanyol lesz mint szickó, vagy a szickónak egy Kramótól eddig nem játszott fajtája, vagy újra Szvesnyikov? :-)
Válaszol
A hír olvasásáig semlegesként néztem volna a hamarosan kezdõdõ világbajnokságot. Mostantól nem vitás: Hajrá Peti! õõõõ azaz Kramnik! Tongue
Válaszol
Ez remek dolog LP-nek, és szép, hogy elvállalta... de ugye maradhatok Anand-drukker? mosolygás
A Kivétel nem erősíti a Szabályt. Minden esetben gyengíti.
Válaszol
gordonka Írta:Ez remek dolog LP-nek, és szép, hogy elvállalta... de ugye maradhatok Anand-drukker? mosolygás

Maradhatsz, már csak azért is, mert kell a másik oldalnak is drukker. :-)
Válaszol
Talán még korai ezen rágódni, de Kramnyik eddigi eredménytelensége vajon mennyire írható a szekundánsok (elsõsorban Peti) számlájára? Szerintem Kramnyik van annyira úriember, hogy az esetleges vereség után sem fogja nyíltan hibáztatni a segítõit, de a fiaskó ettõl még az õ lelkükön is száradhat ...
Válaszol
Lékót nem lehet bántani két d4-es vereség után. Õt inkább e4 ellen szerzõdtették, plusz segíthet nimzo és vezérindiai ügyben.
Válaszol
Ahogy Remi? is írja. Peti biztos a sötéttel való játék elemzésére lett hívva. Biztosan nem õt kérdezi Kramó d4-es világos változatokról. Úgyhogy szerintem Peti szerepe ebben nem vetõdhet fel.
Válaszol
Ezt az NS-ben olvastam:
Lékó Péter barátságos páros mérkõzést vív Vaszilij Ivancsukkal a kárpátaljai Munkácson. Szombattól hétfõig az ukrán és a magyar nagymester összesen hat rapidjátszmát vált egymással.
A partik egyeként 25 percesek lesznek, lépésenként tíz másodperc jóváírással. A két klasszis 2007-ben már sakkozott egymással az ukrajnai városban, akkor a 12 játszmás találkozón 6:6-os döntetlen született. A hosszabbításban, amely hivatalosan már nem volt része a kiírásnak, Ivancsuk 1.5:0.5-re nyert.

Ti tudtok errõl valamit? Hivatalos oldal stb, mert én semmit. meglepődés
Válaszol
Ez valami hirtelen elhatározásból születhetett. A FIDE VB-ciklus körüli kavarása miatt Peti nem indult a Coruson, így az üresjáratot kitölti egy "vajaskenyér-túrával", Ivi meg ezzel melegít be a Corusra (szvsz) ...

http://www.szon.hu/hirek/sport/szabolcs-...9-08435512
Válaszol
Az eredeti cikk:

http://www.hhrf.org/karpatiigazszo/081023/sport02.html

(Hivatalos oldalt nem találtam)
Válaszol
A 2007-es meccs után a fõszervezõ, Resch úr visszavágót ígért, de tavaly ez a túlzsúfolt versenyprogram miatt nem jöhetett létre. A Corus-tornára nem az utolsó pillanatban toboroznak résztvevõket, Lékó Péter még nyár végén lemondta Wijk aan Zee-t és Linarest is, hogy pihenhessen, készülhessen a következõ versenyekre, pl. három Grand Prix-tornára.
Nem mondanám, hogy "vajaskenyér-túra" egy ilyen meccs, ahol a világranglista harmadikjával lehet játszani. Ahogy Miskolc is fantasztikus négy meccset szervezett meg Lékó Péternek, Michael Adams, Anatolij Krapov, Vlagyimir Kramnyik és Magnus Carlsen részvételével. Városimázs, országimázs, és még a sakkrajongók is láthatnak világklasszisok összecsapásait. mosolygás
Válaszol
A "vajaskenyér túrát" úgy értettem, hogy ez egy komolyabb tét nélküli (az élõt nem befolyásoló, de azért presztízs értékû) párosmeccs, nyilván megfelelõ díjalappal. Nincs ezzel semmi gond, hiszem mindketten ebbõl (is) élnek ...
Sajnos, kis hazánkban kevés ilyen meccset rendeznek, mint ahogyan egyre kevesebb hírt hallani arról, hogy valahol sakkszimultánt rendeznek ...
Válaszol
Félek attól, hogy idén még szerényebbek lesznek a lehetõségek. Tét mindig van, presztízs elsõsorban. Lassan kész vagyok a tavalyi év krónikájával, hihetetlen versenyprogramjuk volt a lagjobbaknak, nem könnyû a lépést tartani a legjobbakkal.
Lehet szeretni, vagy nem Lékó Pétert, de õ az egyetlen magyar, aki "eladható".
Válaszol
Közben lement két parti az Ivancsuk-Lékó rapidból. Az elsõt a végletekig kijátszották, remi lett, a második is, de ebben csak 16-ot húztak. Peti lépésismétlésel kényszerítette ki a remit ...
Válaszol
Nem megy a Najdorf ellen még rapidban sem úgy tûnik. Remélem lesz d4 is Petitõl.
Válaszol
A meccs weboldala:

http://ivanchukleko2009.com/en/chessmatch2009.php
Válaszol
Nem is ertem Ivanchuk minek jatszik meg, tiszta psziho az idegei teljesen tonkre mentek mar,nem csodalom hogy nem adott mintat amikor kertek tole.Mar regen latta a dontetlen allast es erre meg az utolso csereig huzza,azert hajlamos elfelejteni nem a kocsmaban sakkozik hanem egy Leko Petivel!Nagyon nagy sakkozo volt de szamomra egy idegroncs csupan.Azt meg nem ertem mit keres az legjobbak kozott amikor nem is jatszott ,akkora versenyeken mint Leko,Kramnik,meg Carlsen.
Válaszol

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • Következő 

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég