Playchess felhasználók és szokásaik
Elég régóta játszom a Playchessen, sajnos az utóbbi időben egyre kevesebbet és egyre gyengébb eredménnyel szomorúság , közben sikerült némi tapasztalatot gyűjteni a játékosok szokásairól. Kizárólag a Kávéházban tolom, ahol zömében "vendégek" játszanak.

A sértődött. Van, aki vesztes állásban nem lép, hanem megvárja, hogy elfogyjon az ideje (ez az egyik kedvencem gonoszság ). Ennek alváltozata, amikor már csak 1-2 perc van hátra az idejéből, ekkor gyorsan lép egyet, arra számítva arra, hogy esetleg én is otthagytam a táblát, és az én időm leteltével majd ő nyer vigyorgás . A másik verzió, hogy gyorsan lépeget, ezzel sok plusz másodpercet gyűjtve, majd a végén otthagyja a partit és nem lép ...

A beetető. Van, aki az első partiban szándékosan gyengén tolja (beetetés), majd a visszavágó(ko)n derül ki az igazi játékereje fütyülés

A csaló. Aki gépet használ segítségként.. Ezeket nehéz kiszűrni, a partik utólagos elemzéséből azt látom, hogy nagyon kevesen vannak, akik elejétől végéig hibátlanul tolják, tehát ők valószínűleg nem csalnak. Persze az is lehet, hogy csak a parti kritikus állásában vetik be a gépet, de ezt szinte lehetetlen kiszűrni. Ha jól tudom, a guest-ek partijait is figyeli a "nagytesó", de ebben nem vagyok biztos ..

Aki nem hajlandó visszavágóra. Ha kiegyenlített partiban, nagy csatában veszítek (pl. súlyos elnézéssel a végén), akkor sokan nem akarnak még egyet játszani. Ennek több oka is lehet: úgy érzi, hogy csak mázlija volt (még egyszer nemigen tudna legyőzni), ezért inkább kilép. Előfordulhat, hogy kíváncsi a részletekre, és azonnal elemezni akarja a partit (ez nálam is előfordul), vagy csak egyszerűen más dolga akadt.

A makacs. Volt, hogy többször egymás után legyőztem valakit, aki újabb és újabb visszavágót kért. A családom már itt kacagott mögöttem, hogy még hányszor ... röhögés A végén én untam meg ...

A blöffölő. Hasonló a sértődötthöz. Vesztett állásban egyszer csak elkezd "francia sakkot" játszani, minden megmaradó figuráját beáldozza, azzal a szándékkal, hogy a partiba belerondítson. Ritka ellenszenves figura.

Aki más neve alatt játszik. Előfordul, hogy élővel rendelkezők is meglátogatják a Kávéházat, volt, hogy egy 2400-ast is legyőztem, de a játékereje alapján inkább egy kezdő lehetett. Biztos apuci kiment a szobából, a kis kölök meg a nevében tolt egy partit vigyorgás
Válaszol
vigyorgás vigyorgás vigyorgás

Nagyon jó, megerősítem. Az első a kedvencem, nekem már be van készítve erre az estre egy weboldal, miközben jár az ideje, olvasgatok. kacsintás
Válaszol
Én egyszer összeírtam a kocsmai sakkozók sportszerűtlen viselkedéseit.
Válaszol
(2012-10-28, 21:21:22)Remi? Írta: vigyorgás vigyorgás vigyorgás

Nagyon jó, megerősítem. Az első a kedvencem, nekem már be van készítve erre az estre egy weboldal, miközben jár az ideje, olvasgatok. kacsintás

Igen, többnyire ezt teszem én is mosolygás . Van még egy kategória, amikor valaki már nyitólépéseken is sokat gondolkodik, viszont erőseket lép. Ilyenkor megint felmerül a csalás gyanúja (ahhoz is idő kell, hogy a programba bevigye a lépéseket, egy nem teljesen kezdőnek viszont legalább minimális megnyitási ismeretei vannak, és nem fog perceket tökölni az 1. e4-en), de lehet, hogy csak az Internet-kapcsolata lassú, vagy eleve egy teszetosza ellenféllel állok (ülök) szemben röhögés
Az elbukott partikat utólag majdnem mindig ellenőrzöm géppel is, mert állítólag a hibákból lehet a legtöbbet tanulni (sajnos, a játékerőm ettől nem javult lényegesen fütyülés ), de néha a nyertes partikat is megnézem, élvezkedés gyanánt vigyorgás
(2012-10-28, 22:11:46)XBOARD Írta: Én egyszer összeírtam a kocsmai sakkozók sportszerűtlen viselkedéseit.

Itt is leírhatnád kacsintás
Válaszol
(2012-10-28, 17:42:40)Amerigo61 Írta: Elég régóta játszom a Playchessen, sajnos az utóbbi időben egyre kevesebbet és egyre gyengébb eredménnyel szomorúság , közben sikerült némi tapasztalatot gyűjteni a játékosok szokásairól. Kizárólag a Kávéházban tolom, ahol zömében "vendégek" játszanak.

A sértődött. Van, aki vesztes állásban nem lép, hanem megvárja, hogy elfogyjon az ideje (ez az egyik kedvencem gonoszság ). Ennek alváltozata, amikor már csak 1-2 perc van hátra az idejéből, ekkor gyorsan lép egyet, arra számítva arra, hogy esetleg én is otthagytam a táblát, és az én időm leteltével majd ő nyer vigyorgás . A másik verzió, hogy gyorsan lépeget, ezzel sok plusz másodpercet gyűjtve, majd a végén otthagyja a partit és nem lép ...

A beetető. Van, aki az első partiban szándékosan gyengén tolja (beetetés), majd a visszavágó(ko)n derül ki az igazi játékereje fütyülés

A csaló. Aki gépet használ segítségként.. Ezeket nehéz kiszűrni, a partik utólagos elemzéséből azt látom, hogy nagyon kevesen vannak, akik elejétől végéig hibátlanul tolják, tehát ők valószínűleg nem csalnak. Persze az is lehet, hogy csak a parti kritikus állásában vetik be a gépet, de ezt szinte lehetetlen kiszűrni. Ha jól tudom, a guest-ek partijait is figyeli a "nagytesó", de ebben nem vagyok biztos ..

Aki nem hajlandó visszavágóra. Ha kiegyenlített partiban, nagy csatában veszítek (pl. súlyos elnézéssel a végén), akkor sokan nem akarnak még egyet játszani. Ennek több oka is lehet: úgy érzi, hogy csak mázlija volt (még egyszer nemigen tudna legyőzni), ezért inkább kilép. Előfordulhat, hogy kíváncsi a részletekre, és azonnal elemezni akarja a partit (ez nálam is előfordul), vagy csak egyszerűen más dolga akadt.

A makacs. Volt, hogy többször egymás után legyőztem valakit, aki újabb és újabb visszavágót kért. A családom már itt kacagott mögöttem, hogy még hányszor ... röhögés A végén én untam meg ...

A blöffölő. Hasonló a sértődötthöz. Vesztett állásban egyszer csak elkezd "francia sakkot" játszani, minden megmaradó figuráját beáldozza, azzal a szándékkal, hogy a partiba belerondítson. Ritka ellenszenves figura.

Aki más neve alatt játszik. Előfordul, hogy élővel rendelkezők is meglátogatják a Kávéházat, volt, hogy egy 2400-ast is legyőztem, de a játékereje alapján inkább egy kezdő lehetett. Biztos apuci kiment a szobából, a kis kölök meg a nevében tolt egy partit vigyorgás

A kávéházban értékszámszerző partik nem folynak vendégek között, így hiába csalnak mivel nem kap senki sem pontot! A vendégek általában olyanok amit kitapasztaltál és leírtál róluk de azok lehettek regisztrált játékosok akiknek lejárt a számlájuk és nem fizettek többet elő, vagy csalással kerültek oda! A vendégeknek szinte semmi jogosultságuk sincsen így hiába akarnak bármit tenni csak unrated partikat játszhatnak! A sportszerű emberek többsége a fő játékteremben vannak ott is jobb sakkozók körébe lehetne elmondani de ez inkább emberfüggő! Az ellenfél nevén egy jobb egérklikket nyomunk akkor le lehet tiltani az olyan játékost akivel legközelebb nem akarunk játszani az ignore user paranccsal! Aki más neve alatt játszik az is szabálytalan de a szerver figyeli a gép, és az IP cím változását és ennek következtében úgy jár el! Ha egy gép alatt egy családon belül ül valaki más a géphez olyan is lehetséges de nem sűrűn van olyan! Vendégeknél nem foglalkoznak ilyenekkel úgysem lesz jobb rangban soha sem, úgysem kap pontot senki ott csak akiknek még rangja van!

Playchess egy éves előfizetés ára nálam kedvezőbb mint a sakk boltokban ha valakit érdekel a dolog, írjon!

Én sok versenyre járok ahol nyerni lehet szerver napokat, így már 2014 augusztusig jó vagyok nem kell fizetnem addig, illetve hosszabbíthatom versenyekkel! Ezért jó ha az ember előfizet, ráadásul tud chatelni, minősíteni embereket és egy jó sakk közösségben lehet! Csapattársaim is előfizettek ha már olcsóbban hozzá tudtak jutni általam így látják most milyen jó sakk oldalra érkeztek! A csalókat szűrik gépekkel a vendégek kivételével mindenkit egyaránt lefokoznak, pontjait törlik és a végső esetben vendég lesz aki a kávéházban és a közvetítőtermen kívül máshová nem mehetnek!
Üdv: rybkachess
Válaszol
Kocsmai sakkozók sportszerűtlen viselkedései:
1 Narrátor:
Végigbeszéli a partit, megjegyzéseket tesz a lépésekre, az erős támadásait megpróbálja szóban elbagatellizálni, az ellenféltől meg bizonyos lépéseket kiprovokálni.
2 Elfoglalt
Gyakran feláll az asztaltól, akár minden lépés közben is, és mással foglalkozik, például kikér egy italt, vagy beszélget, nyerőgépezik egyet, ezzel is sokkolni próbálja az ellenfelet, mintha őneki nem lenne szüksége gondolkodásra, és nagyobb a dicsőség, ha így nyeri meg a partit, de ha veszít, van mire fognia.
3 Pecsételő
Lépései erősségét nem pozícióval igyekszik elérni, hanem azzal, hogy erőteljesen vágja a figurákat a táblához, mintha pecsételne, ezzel erőt és energiát szeretne sugározni magából.
4 Zseni
Beleszól mások partijába, megmondja, hogy mik lettek volna a jobb lépések, mintha ő jobban tudná mind a kettő játékosnál, számára nincs különbség aközött, hogy élesben játszani, vagy mások partiját kívülről szemlélni.
5 Bűvész
Játék közben a már leütött figurákkal babrál, például forgat vagy pörget az ujjai között egy gyalogot az asztal fölött, vagy több levett figurát markolászik, ezzel is azt akarja elérni, hogy az ellenfél figyelme oda irányuljon és ne a táblára, ennyi épp elég a koncentráció megzavarásához, de kevés egy kéréshez, hogy ne csinálja.
6 Cigis
A füstölgő cigaretta abban a kezében van, amivel lép, azért, hogy a cigiről hamu potyogjon a táblára, és ezek az oda nem illő objektumok megzavarják az ellenfél figyelmét.
7 Türelmetlen
Lépésre várva olyan mozdulatokat tesz, amivel azt érzékelteti, hogy az ellenfele túl sokat gondolkodik, akár óra nélkül, akár, ha időre megy a parti.

Egyelőre ennyi. Ezeket saját magam tapasztaltam. röhögés
Válaszol
Kocsmában ugyan nem szoktam játszani, de ha mégis sor kerül erre, akkor felkészülök a zavaró tényezők ellen vigyorgás
Válaszol
Ezeknek a szavaknak van igazságuk, jó ezekbe belegondolni. Sokkol az ilyen felesleges beszélgetés, ezért az ember elronthatja még a nyert partiját is. Két egyforma játékos csak akkor tud egymás ellen jól sakkozni ha mindketten ilyen kocsmai stílusokkal beszélnek, ilyen stílusaik vannak.
Válaszol
Ki az aki felmeri vállalni a nevét a playchessen? Rólam normális fotó és név is látható, persze én nem csak azért tologatom a bábukat, hogy elteljen a nap.
Sok olyan felhasználót látok itt akinek alapból buta a nickneve, ráadásul a nevét sem fedi fel. Ezek szerintem nem igazi játékosok.

Olyan, hogy kecskedög, férgekvagytok, bélférgekvagytok, ilyen nevű tagokat is láttam már, alapból elküldtem a halálba, persze valamelyik még tudott írni is ami azt jelenti, hogy fizetett - bár x idő után a rendszer enged írni akkor is ha nem fizettél - talán a motiváció miatt, hogy megtetszik -e a szerver.
Válaszol
(2012-11-01, 10:47:49)XBOARD Írta: 5 Bűvész
Játék közben a már leütött figurákkal babrál, például forgat vagy pörget az ujjai között egy gyalogot az asztal fölött, vagy több levett figurát markolászik, ezzel is azt akarja elérni, hogy az ellenfél figyelme oda irányuljon és ne a táblára, ennyi épp elég a koncentráció megzavarásához, de kevés egy kéréshez, hogy ne csinálja.

A TOP játékosok is "bűvészkednek" időnként a leütött bábukkal, Gelfandtól láttam az Anand elleni VB-meccsen, időnként Carlsen is ezzel szórakozik Chennaiban, de nem feltűnően és nem az asztal fölött. Szerintem nem feltétlenül az ellenfél megzavarására művelik, egyszerűen csak ezzel az önkéntelen pótcselekvéssel oldják a feszültséget ...
Válaszol
(2013-11-20, 23:26:24)Amerigo61 Írta: A TOP játékosok is "bűvészkednek" időnként a leütött bábukkal, ...
Valószínűleg igen. Elég nagy náluk a feszültség, nem összehasonlítható egy pályaudvari szabadtéri sakkal. Bár ott ők direkt zavarják az embereket.
Válaszol
(2013-11-20, 23:32:10)rybkachess Írta: Valószínűleg igen. Elég nagy náluk a feszültség, nem összehasonlítható egy pályaudvari szabadtéri sakkal. Bár ott ők direkt zavarják az embereket.

Sajnos pályaudvari sakkról már csak múlt időben lehet beszélni. szomorúság
Egyébként a "bűvész" a Rodolfo jelmondatára utal: "Csak a kezemet figyeljék!..." vigyorgás
Valóban öntudatlanul is csinálhatják, és vannak akik csak félretologatják őket, mert zavarja a látókörüket.
Válaszol
(2013-11-21, 19:37:47)XBOARD Írta: Sajnos pályaudvari sakkról már csak múlt időben lehet beszélni. szomorúság

Tavaly (vagy 2 éve?) a Keleti pályaudvaron még láttam ellenfélre váró idősebb urakat ... azóta kitiltották őket?
Válaszol
(2013-11-21, 20:39:43)Amerigo61 Írta: Tavaly (vagy 2 éve?) a Keleti pályaudvaron még láttam ellenfélre váró idősebb urakat ... azóta kitiltották őket?

Legalább 2 éve lehetett.
A kitiltásukkal csak azt érték el, hogy a magyar sakkélet ennyivel is kevesebb lett, pedig azt a hangulatot nem lehet pótolni.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég