Chess.com
Szerintem ez 1 verhetetlen sakkoldal. Kinézetre 1szerű, de áttekinthető, rengeteg ember van fennt, folyamatosak a versenyek, oktató és edző anyagok vannak (ezekért fizetni kell, de töredékük azt hiszem ingyen is elérhető). Már magyar az oldal. Az élő kategóriákat külön számolja , blitz, bullet és normál sakk. Ember mindig van mivel rengetegen vannak. És szerintem az androidos kliensük is verhetetlen, nekem számít az is, hogy ha nem tud az ember netre menni, de sakkozna pl a géppel, akkor a chess.com-on megszokott felületen játszhatom androidon, mivel a gépi sakk offline módba is működik a kliensben.

Nem tudok angolul, de sok oldallal ellentétbe itt nem sok mindenben korlátozzák a "potyázó" ingyenes részt használókat,. Szóval bátran ajánlom, az oldalt bárkinek mert nagyon jó, főleg ha anyagilag megteheti és pl fizet az edzőért.... stb

Sajnos én nem tehetem meg, az ingyen részt használom, de pénzért még játszani is megtanítják az embert mosolygás

Ja és azt kihagytam, hogy elvileg korlátlanok a játszmák a tét játékok is, legalábbis én rengeteg téteset játszom és még sose szolt, hogy "héjj ingyen júzer elég lessz vagy fizess"

Továbbá nagyon jó dolog, hogy elmenti a játszmákat és később táblán, nyilak vezérletével vagy automata módba végignézhető a parti! Tehát aki nem érti a sakkjelöléseket, azoknak is pl én is megmutathatom, ha 1-2 játszmámra büszke vagyok, mert csak a nyilat kell nyomkodni, és megnézhwti az egész játékot illusztrálva. (vagy nem tudom hogy mondjam mosolygás )

Szóval szeretem ezt az oldalt mosolygás

http://www.chess.com/
Válaszol
(2013-05-02, 12:43:53)Sakkozzunk Írta: Szerintem ez 1 verhetetlen sakkoldal. Kinézetre 1szerű, de áttekinthető, rengeteg ember van fennt, folyamatosak a versenyek, oktató és edző anyagok vannak (ezekért fizetni kell, de töredékük azt hiszem ingyen is elérhető). Már magyar az oldal. Az élő kategóriákat külön számolja , blitz, bullet és normál sakk. Ember mindig van mivel rengetegen vannak. És szerintem az androidos kliensük is verhetetlen, nekem számít az is, hogy ha nem tud az ember netre menni, de sakkozna pl a géppel, akkor a chess.com-on megszokott felületen játszhatom androidon, mivel a gépi sakk offline módba is működik a kliensben.

Nem tudok angolul, de sok oldallal ellentétbe itt nem sok mindenben korlátozzák a "potyázó" ingyenes részt használókat,. Szóval bátran ajánlom, az oldalt bárkinek mert nagyon jó, főleg ha anyagilag megteheti és pl fizet az edzőért.... stb

Sajnos én nem tehetem meg, az ingyen részt használom, de pénzért még játszani is megtanítják az embert mosolygás

Ja és azt kihagytam, hogy elvileg korlátlanok a játszmák a tét játékok is, legalábbis én rengeteg téteset játszom és még sose szolt, hogy "héjj ingyen júzer elég lessz vagy fizess"

Továbbá nagyon jó dolog, hogy elmenti a játszmákat és később táblán, nyilak vezérletével vagy automata módba végignézhető a parti! Tehát aki nem érti a sakkjelöléseket, azoknak is pl én is megmutathatom, ha 1-2 játszmámra büszke vagyok, mert csak a nyilat kell nyomkodni, és megnézhwti az egész játékot illusztrálva. (vagy nem tudom hogy mondjam mosolygás )

Én is támogatom ennek az oldalnak a hírét. Technikailag ez a legjobb a playchess.com után, de gyakorlatilag ugyanolyan jó, és még ingyenes is. Nekem nagyon bejön, hogy automatikusan keres ellenfelet, ha megadjuk a játékidőt, emellett mindig hasonló pontszámú embert keres. A pontozás is rendes Élő-pont rendszerrel történik.
Válaszol
Nekem áttekinthetőbb annál amit írtál és jóval több minden van rajta ingyen szerintem, megadhatom, hogy mekkora ellenfelet keressen például én ugye kezdő gyenge vagyok (még) megmondtam neki ezer élőpontig keressen, és láss csodát eséllyel indulok a harcba, mert nekem megfelelő ellenfelet keres és nem ad 1200 vagy affeletti "szörnyet" aki lenyom, és ugye 1 idő után a kedvem is elmegy így is veszteegetek nyílván, de ha a szintemen lévőt ad játszani nyerni is van esélyem . És manapság sokaknak van facebookja, 1 gombnyomás és beléphetünk a fésszel még regelni se kell , én évekig a fészemmel játszottam, kb 2-3 hete szántam rá magam saját profil regisztrálására.
Válaszol
Hogy lehet Chess.com-on privát partit indítani?
Csak levelezőst enged.
Válaszol
(2013-05-30, 23:50:35)XBOARD Írta: Hogy lehet Chess.com-on privát partit indítani?
Csak levelezőst enged.

Az élő játszmák ablakban jobb klikk a játékos nevére és ott már szabadon állíthatod be, hogy milyen partit szeretnél játszani vele. Azt nem tudom. hogy alapból miért csak levelezőt enged. Viszont ott a játékoslistából "barátnak" fel tudsz venni bárkit, akiket aztán az élő játszma ablakban alul tudsz listázni, így egyszerűen ki tudod hívni őket olyan formában, ahogy éppen tetszik.
Válaszol
(2013-05-31, 17:36:37)terrier Írta: Az élő játszmák ablakban jobb klikk a játékos nevére és ott már szabadon állíthatod be, hogy milyen partit szeretnél játszani vele. Azt nem tudom. hogy alapból miért csak levelezőt enged. Viszont ott a játékoslistából "barátnak" fel tudsz venni bárkit, akiket aztán az élő játszma ablakban alul tudsz listázni, így egyszerűen ki tudod hívni őket olyan formában, ahogy éppen tetszik.

Hálásan köszönöm!
Nem sok helyen működik ott a jobb klikk opció, ezért nem is próbáltam. vigyorgás
Válaszol
ingyenes tagoknak csak 4 hétig elérhető 1 játszma az arhívumba, viszont ha megvan nekem 1 adott játszma saját linkje, akkor a linkkel, elérhetem vajon az adott játszmát? Tehát nem az arhívumomból, hanem a játszma saját linkjével.
SAKK! az élet a táblán zajlik , gondolj meg minden lépést...
Válaszol
(2013-05-02, 12:43:53)SakkTomi Írta: Szerintem ez 1 verhetetlen sakkoldal. Kinézetre 1szerű, de áttekinthető, rengeteg ember van fennt, folyamatosak a versenyek, oktató és edző anyagok vannak (ezekért fizetni kell, de töredékük azt hiszem ingyen is elérhető). Már magyar az oldal. Az élő kategóriákat külön számolja , blitz, bullet és normál sakk. Ember mindig van mivel rengetegen vannak. És szerintem az androidos kliensük is verhetetlen, nekem számít az is, hogy ha nem tud az ember netre menni, de sakkozna pl a géppel, akkor a chess.com-on megszokott felületen játszhatom androidon, mivel a gépi sakk offline módba is működik a kliensben.

Sziasztok!

Én is regisztráltam az oldalra, nem ítélem el, csak fura a kinézete egy kicsit. Nem találok benne egy klikk lépés funkciót, az nagyon megkönnyítené a játékot. Premove kicsit zavaró mert pirossal oda teszi a figurát ahová még akkor rakjuk mikor még az ellenfél gondolkodik.

Elég drága a teljes korlátlan hozzáférés, egy sakkozó meg férjen hozzá korlátlanul. Persze ezért fizetni kell de nem keveset. 4400 Ft kb. /hó az nagyon húzós. Én szeretek chat-elni, írni a GM-eknek, playchessen ezeket mind meg tudom tenni. Kicsit lassabb a lépés is. Annak ellenére látom, hogy nagyon sokan vannak. Playchessen az ismert Kosamui csinálja a videókat, 24 órás Hikaru Nakamura bulletjét láthatjuk.

https://www.youtube.com/watch?v=B4rxga6vXKE

Ők és a legnagyobbak is ott tolják, persze sok GM a playchessen is van.
Nekem nem szimpatikus annyira, persze kinek a pap.. Amúgy nem rossz oldal nyilván.
Üdv: rybkachess
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég