Női VB döntő 2013
Hou Yifan megállíthatatlannak tűnik ...
Válaszol
(2013-09-14, 17:01:49)Amerigo61 Írta: Hou Yifan megállíthatatlannak tűnik ...

És visszaszerezte a világbajnoki címet is ... (5,5-1,5)
Válaszol
A körmünket nem rágtuk tövig ezen a döntőn...
Mondjuk abból a szempontból érdekes lesz, hogy Juditot vajon beéri-e az új világbajnok. Érdekes lenne majd pár év múlva egy döntőt látni kettejük között, bár Humpy is jön.
Válaszol
Judit (vagy a papa?) korábban makacsul ragaszkodott ahhoz, hogy csak a férfi világbajnoki cím lehet a cél. Ez viszont egyre távolabbra kerül ... Polgár Zsuzsa úgy döntött, hogy női világbajnoknak lenni sem lebecsülendő, és meg is nyerte (szvsz. igaza volt).
Hou Yifan egyértelműen gyengébb, mint a 2700-asok (Tata Steel), de Judit is elég gyengén muzsikál az utóbbi időben.
Szívesen megnéznék egy párosmeccset közöttük, szigorúan hosszú partikkal, szerintem alapos felkészüléssel Judit győzne. Biztos vagyok benne, hogy lehetne rá találni szponzort is, de az már kérdéses, hogy a felek vállalkoznának-e egy ilyen megmérettetésre ... fütyülés
Válaszol
Most még biztosan Judit győzne, valószínűleg később is, de azért én minél hamarabb szeretném őket egymás ellen látni akár egy világbajnoki döntőben is.
Válaszol
Szerintem már nem az számít, hogy jelenleg melyikük győzne, hanem hogy Yifan elérné e azt, amit Judit.
Juditot egykor 'egy hajszál' választotta el a férfi világbajnoki címtől, továbbá ő már verte a legjobbakat is.
Válaszol
Judit a TOP10-ben is volt a férfiak között (sőt, 8. is), szerintem ezt Hou Yifan sohasem fogja elérni. Judit a legjobbakat is legyőzte egy-egy alkalommal, de azért ezek ellen a mérlege erősen negatív ...
Minden idők legjobb női sakkozója, de azt, hogy egy hajszál választotta volna el a férfi VB-címtől, túlzásnak érzem mosolygás
Válaszol
(2013-09-21, 17:45:38)Amerigo61 Írta: Judit a TOP10-ben is volt a férfiak között (sőt, 8. is), szerintem ezt Hou Yifan sohasem fogja elérni. Judit a legjobbakat is legyőzte egy-egy alkalommal, de azért ezek ellen a mérlege erősen negatív ...
Minden idők legjobb női sakkozója, de azt, hogy egy hajszál választotta volna el a férfi VB-címtől, túlzásnak érzem mosolygás

Olvasd el a "Matt a férfiaknak" című könyvet.
Meg fogsz lepődni, de valóban közeledett a VB cím felé.
A Polgár lányok már gyerekkorukban vertek férfi nagymestereket.
Ha jól emlékszem magánéleti okokból kezdte el hanyagolni a sakkot.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég