Arena Chess
http://www.playwitharena.com/

a napokban leltem rá ,szerintem elég komoly sakk program kb 4 beépített motorral bír ami kézileg tovább bővíthető, lehet vele több szerveren is online sakkozni, van gépi sakk mód is rendelkezik játszma elemzővel stb stb. Ingyenes szerintem 1 próbát megér.

És ha jól néztem a motorok ÉLŐ ereje 2800 ig is feltornázható, azt hogy feljebb is megy e nem tudom, alapból ez van neki belőve.
SAKK! az élet a táblán zajlik , gondolj meg minden lépést...
Válaszol
(2013-10-05, 17:44:03)SakkTomi Írta: http://www.playwitharena.com/

a napokban leltem rá ,szerintem elég komoly sakk program kb 4 beépített motorral bír ami kézileg tovább bővíthető, lehet vele több szerveren is online sakkozni, van gépi sakk mód is rendelkezik játszma elemzővel stb stb. Ingyenes szerintem 1 próbát megér.

És ha jól néztem a motorok ÉLŐ ereje 2800 ig is feltornázható, azt hogy feljebb is megy e nem tudom, alapból ez van neki belőve.

Egyik haverom mondta ezt, csak én nem néztem még meg, mert nem volt rá szükségem kipróbálni egy másik dolgot ha már van egy bevált. Persze meg kell nézni mindent
Üdv: rybkachess
Válaszol
Ez egy régi progi.
Sokáig az egyik legnépszerűbbnek számított.
Ez volt az első komoly ingyenes GUI.
Sokféle beállításra képes, szinte mindent tudott, amit a Fritz.
Abban az időben kevés Fritzet lehetett letölteni, és az Arena volt az első számú helyettesítője.
A 3-as verzió se új, több éve nem fejlesztik már tovább.
Egyetlen hátránya, hogy nem támogatja a ctg book-okat, csak abk-t.

Elvileg van egy program ami átkonvertálja a ctg-t abk-ra vagy fordítva.

A lényeg, hogy akinek van Fritz-e (legalább 8-as verzió), nincs szüksége Arena-ra.
Válaszol
És van olyan ami friss halad a korral de ingyenes ?
Válaszol
Az Arena 3 se elavult.
Még mindig ez a legjobb ingyenes GUI.
Vannak hozzá nagyon erős abk book-ok.
Magyarítható is a program.
Én hobbisakkozóknak egyébként sokkal inkább ajánlanám a Chessmaster 11-et.
Ott semmit nem kell beállítanod.
Sok nehézségi szintje van, ezek mind valódi emberi játékosok stílusa, fényképpel és rövid leírásokkal.
A 3D grafikája is kielégítő.
Válaszol
De gondolom nem ingyenes pénzem meg nincs rá ,
Válaszol
Ha neked egy ezres drága, akkor töltsd le netről. röhögés
Válaszol
minek, jogtiszta free játékok is vannak mosolygás lehet nem olyan puccosak nem olyan szuper jók de én elsakkozgatom velük mosolygás
Válaszol
Nem sértesz törvényt egy torrent letöltéssel, csak ha eladod pénzért.
Válaszol
Viszont az ember lelkiismerete könyebb ha jogtiszta ingyenes dolgot használ, és ez tán nem álszentség, már másoktgól is hallottam és sakkbol is érhető el ingyenes szoftver. És mint tudod hobbys vagyok, ha profi vagy tudod, holgy 1 hobbysnak bőven élvezet 12 gyengébb szoftver is ami nem rendelkezik x motorokkal mosolygás
Válaszol
(2013-10-10, 20:36:33)SakkTomi Írta: Viszont az ember lelkiismerete könyebb ha jogtiszta ingyenes dolgot használ, és ez tán nem álszentség, már másoktgól is hallottam és sakkbol is érhető el ingyenes szoftver. És mint tudod hobbys vagyok, ha profi vagy tudod, holgy 1 hobbysnak bőven élvezet 12 gyengébb szoftver is ami nem rendelkezik x motorokkal mosolygás

Én még nem hallottam olyanról, hogy valakinek lelki furdalása van, ha egy nem ingyenes, és akár drága játékszoftverhez "véletlenül" ingyen hozzájut.
Nem kell aggódnod, biztos nem fog emiatt kopogtatni az ajtódon a BSA. röhögés
A hobbisakkozóknak szerintem fontosabb ha minél jobb a grafikája a programnak, mint a tudása.
Próbálj meg egy ingyenes sakkprogiból kihozni olyan grafikát, mint például a Chessmaster 11, vagy a Fritz 13!
De lásd kivel van dolgot, most megütötted a főnyereményt:

http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/jos...-XB12.html

Kattints nyugodtan a linkre.
Ez egy ingyenes sakkprogi, 3D-s.
Tehetsz bele motort is, és magyarítható stb.
Mutatok róla egy képet is:

[Kép: jos.jpg]
how to screen capture

A táblát minden irányba forgathatod és zoomolhatod.
Tetszőlegesen színezheted a figurákat, a táblát és a hátteret is.
Remélem sikerült hozzájárulnom ahhoz, hogy az éjjel jobbat aludj. mosolygás
Válaszol
Pedig számtech fórumokon sok ilyen véleményt olvashatsz mosolygás De mindegy nekem fontos neked nem mások vagyunk.

Nekem nem a grafika a fontos hanem, hogy normálisan sakkozzon a program, ne kisbaba szinten, eleve jobban szeretem a 2d-t mivel jobban átlátom, meg nyílván azt szoktam meg online mindenhol csak 2d van, tehát emiatt is nyílván ezt szoktam meg,a játékot ismerem , azért a szoftverbázist én is szoktam használni, bár emlékeim szerint ez a josé valahogy nem jött be nekem, azért köszi mosolygás

Ha már 3d sakk akkor mobiala mosolygás Lehet ÉLŐ re is tolni a free sakkszerveren
Válaszol
Én feladom, nem tudok veled mit kezdeni. röhögés
Válaszol
Ezt most nem értem...
Válaszol
http://www.chessclub.com/download-software/dasher/
Válaszol
Állítólag az Arena az egyetlen program, ami képes 4-nél több motort is használni egyszerre és kombinálni őket.
A Fritz 13 viszont tartalmaz egy Cloud engine lehetőséget is, ami elvileg másnak a programját is képes használni interneten keresztül.
Tomit ez nem hiszem, hogy érdekli, inkább Rybkachessnek ajánlom, ő szokott mély programelemzéseket is csinálni.
Válaszol
(2013-10-12, 19:55:13)XBOARD Írta: Én feladom, nem tudok veled mit kezdeni. röhögés

röhögés Megértelek XBOARD vigyorgás Nekem is ez a véleményem. Sajnos meg kellene értenie Tominak is, hogy az ember ne akarjon professzionális dolgokat semmiért, ingyen. Olyan mintha én elégedetlen lenék egy Trabanttal mert nem jó autó, ugyanakkor semmi pénzem nincsen jobbat venni. Egy BMW-t akarok, persze ingyen. Ez nem az a világ. Ha valamit akarsz űzni, áldozz is érte, és kell is. Egy kocsmába sem köpködhetek, hogy csak Arany Ászok sört ihatok, de van jobb is, de a tárcámba nincsen pénz... Nem értem ezt a mentalitást. Ingyenes Free programok, olyanok is. Ritka ami jó és ingyenes. Én annyit mondhatok, és én is így tettem: Míg suliba jártam, csak álmodoztam jobbnál jobb dolgokról. Szüleimnek nincsen sok pénzük, nem gazdagok. Megtanultam, hogy dolgozni járok, 18 éves koromtól folyamatosan dolgozom, és a saját keresetemből megveszem ami kell. Ennyi.. Dolgozz, és áldozz. Persze vannak olyan emberek is akiknek lenne rá pénzük, de annyira "szarrágóak" hogy 1 Ft-ot nem képesek kiadni semmiért de elvárják a professzionális programokat, és a bő segítséget.. Én kifizetem azért a pénzt amit használni akarok. Ahogyan MÁV bérletet is megveszem mivel használok egy szolgáltatást. Ha utazni akarok fizetek. BKV-nál nem teljesen így van, de azok a buszok mind köpedékek.. Ez csak az én véleményem. Kenyeret sem "kölcsön" kérek, nem tartom a markom, ugyan ki fog nekem adni ingyen, hanem megveszem. Ha nincs rá pénzem akkor dolgozom érte. Ennyire egyszerű.
(2013-10-14, 10:57:08)XBOARD Írta: Állítólag az Arena az egyetlen program, ami képes 4-nél több motort is használni egyszerre és kombinálni őket.
A Fritz 13 viszont tartalmaz egy Cloud engine lehetőséget is, ami elvileg másnak a programját is képes használni interneten keresztül.
Tomit ez nem hiszem, hogy érdekli, inkább Rybkachessnek ajánlom, ő szokott mély programelemzéseket is csinálni.

Köszi, érdekelnek az ilyenek, bár most, hogy jobb gépet vettem, így elég jól elemez a motor. Én a Houdini 3 pro programot használom, mármint az alapprogramot, ahol sakkozhatok gép ellen, de onnan nyílik meg a playchess is. Jó kis program. Abban is van Cloud engine lehetőség. Procim most egy Intel core i7 3930k egy hatmagos, úgy gondoltam ez már elég egy mély elemzéshez is. Igaz 155 ezer Ft-ért vettem márciusban, de legalább egy ideig nem kell fejleszteni a gépem. Alaplapot, Processzor hűtőt is vettem még, mivel ezek kellettek ahhoz, hogy elinduljon a gép. Videokártyát nem fejlesztettem, nem használok játékokat. Memóriát bővítettem még 4 Gigával, így 8 GByte van benne ami 1600 Mhz-en megy most. Egy komolyabb fejlődés a sakkmotorok terén ha lesz, szerintem ez a 6 magos képes lesz rá, hogy elvigye azt is, persze el lehetne menni a csillagos égig, mert elég sok magot ki tud használni egy Houdini 3 motor 64 biten. Nekem ez a cucc, 3 havi fizetésem félretételét követelte, szóval nem kis idő volt, és mellette élni is kellett persze.. Sok idő 3 hónap ha nem költhetsz úgy ahogyan szoktál, és le kell mondanod sok dologról ha van egy célod. Persze sikerült, jó negyedmillióból kijött ez a 3 alkatrész, persze igényesen raktam össze a gépemet, és nem adtam senkinek, hogy rakja össze sohasem. Ahhoz nem nyúlhat senki, semmilyen szerelő, én tudom mit hogyan rakok össze, azzal soha nem volt gond.

[Kép: 1006164_545393568855976_1417768783_n_www...es.hu_.jpg]

Ez az én munkám, ebben nincsen hiba. :-)

[Kép: Feladat_temez__HTT_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Hyper Threading Technológia.
Válaszol
rybkachess már megint....

Én sehol nem mondtam, hogy profi dolgot várok ingyen, ha igen bizonyísd magam írtam le pár hsz-el arrébb, hogy nekem nem kell puccos fritz vagy mi 4 motorral, bőven elég a szoftverbázisról letölthető ingyenes sakkjátékok valameike.... nekem bőven szórakoztató az is, androidon szintén meg vagyok elégedve az ingyenes progikkal.

Arrol meg csak nem tehetek, hogy a chess.com ingyen ad sok mindent és megszoktam...... vagy ott a freeinternetchess server, ahol szintén ingyen lehettolni élő pontokra, van hzzá sok ingyenes kliens is, amik szintén nem csilivili puccosak de a célra jók mosolygás
Válaszol
(2013-10-14, 15:50:58)SakkTomi Írta: rybkachess már megint....

Én sehol nem mondtam, hogy profi dolgot várok ingyen, ha igen bizonyísd magam írtam le pár hsz-el arrébb, hogy nekem nem kell puccos fritz vagy mi 4 motorral, bőven elég a szoftverbázisról letölthető ingyenes sakkjátékok valameike.... nekem bőven szórakoztató az is, androidon szintén meg vagyok elégedve az ingyenes progikkal.

Arrol meg csak nem tehetek, hogy a chess.com ingyen ad sok mindent és megszoktam...... vagy ott a freeinternetchess server, ahol szintén ingyen lehettolni élő pontokra, van hzzá sok ingyenes kliens is, amik szintén nem csilivili puccosak de a célra jók mosolygás

Már megint igen... Ahogyan olvasom többiek sem tudnak zöld ágra vergődni veled. Segítenek az a baj, ha adnak egy tanácsot az a baj, ez nem jó mert, az nem jó mert, szóval fura vagy eléggé.
Chess.com- on toljad ezerrel, aztán ha igényesebb emberekkel szeretnél játszani, és jobb társaságba akkor majd talán egyszer észreveszed a különbséget az ingyenes és a fizetős oldalak között.
Válaszol
(2013-10-14, 15:57:41)rybkachess Írta: Már megint igen... Ahogyan olvasom többiek sem tudnak zöld ágra vergődni veled. Segítenek az a baj, ha adnak egy tanácsot az a baj, ez nem jó mert, az nem jó mert, szóval fura vagy eléggé.
Chess.com- on toljad ezerrel, aztán ha igényesebb emberekkel szeretnél játszani, és jobb társaságba akkor majd talán egyszer észreveszed a különbséget az ingyenes és a fizetős oldalak között.

XBOARD-nak is van valami baja de még nem jöttem rá hogy mi irogatja nekem a dolgokat de én neki is megmondtam, nekem megfelel az amit ingyen adnak, szóval neki se értem hogy mit írkálja hogy nem bír velem.... nem kértem hogy keressen progit stb

boccs de a rokkantságimat meg nem sakkprogramra fogom költeni sem sakkszerverre mikor van ingyen is és képzeld ott is lehet sakkozni..... és nem az illegalitást értem ingyen

A chessen állításod szerint még nem jártál, akkor honnét tudod milyen mosolygás Nagyon nagy nevek publiokálnak és játszanak ott, pl Polgár Judit... (azt nem tudom játszik e ő pont konkrétan, de publikálása van) Nagyon komol sakkcsapatok vannak az 1iknek tagja vagyok, stb stb, szóval jó lenne ha nem akarnál kioktatni mert te még a saját oldldon kívül 1-et se néztél meg, és ezt magad írtad.

Továbbá manapság minden forintnak helye van és nem biztos, hogy 1 professzionális sakkoldal csúcsfejesének a zsebében.... de ebbe ezt ismét ne kezdjük el felőlem gürcölj 24 órába és a fizetésed utald be nekik , te dolgod mosolygás

De igenis fogadd el, hogy a mai gazdasági helyzetbe sok családnál vagy csak 1 embernél is minden forintnak a családi kasszában a helye. pont
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
2 Vendég