VB-jelöltek tornája
A torna győztese lesz Carlsen kihívója. A résztvevők:

1. Vishy Anand (IND, former world champion)
2. Vladimir Kramnik (RUS, world cup 2013 winner)
3. Dmitry Andreikin (RUS, world cup 2013 finalist)
4. Veselin Topalov (BUL, grand-prix 2012-13 winner)
5. Shakhriyar Mamedyarov (AZE, grand-prix 2012-13 runner-up)
6. Levon Aronian (ARM, rating list 2012-13)
7. Sergey Karjakin (RUS, rating list 2012-13)
8. Peter Svidler (RUS, host nominee)

Anand indulása még bizonytalan, ha visszalép, akkor Caruana kerül a helyére:

http://en.chessbase.com/post/anand-will-...-the-dance

Topalov és Kramnyik pedig a tükör előtt gyakorolhatják a kézfogást (vagy a kéznemfogást) vigyorgás
Válaszol
Már meg is van a párosítás:

http://en.chessbase.com/post/pairings-fo...-published
Válaszol
Nagyon erős mezőny.
Talán Karjakin a legesélyesebb.
Még nem volt a csúcson, de szép lassan halad felfelé.
Érdekes lenne a két csodagyerek harca.
Válaszol
Én Kramnyikra voksolnék. Anand még nem tért magához a tavalyi sokkból, Aronian formája pedig eléggé ingadozó, bár most jó passzban van, de nem sok ideje volt a felkészülésre. Topalov sötét ló, elég keveset játszott az utóbbi időben, nincs kizárva, hogy nagyot alakít. Andreikin a jövő embere, de szerintem ebben a mezőnyben most nem rúg labdába.
Válaszol
Londonban +3 elég volt az első helyhez. Ezt szerintem egy jó sorozattal bárki elérheti ebben a mezőnyben. Furcsán hangzik, de most Anand sikerét adnám a legnagyobb oddscal.

Kramó és Aronian a favorit, Topalov a titkos esélyes. Mamedyarov és Svidler okozhat meglepetést. Karjakin 1.e4-gyel nem fog sokra menni. Andreikin Kramnyikot el fogja kapni kacsintás valószínűleg +/-1 körül fog végezni. Anand oldalán az egyetlen pozitívum, hogy Carlsen-mentes övezetben hogyan fog játszani.
Válaszol
Az első fordulóban: Anand-Aronian 1:0. A többi remi.
Válaszol
Hali!
Hol lehet akkor ezt nézni?
A playchess kliens megvan nekem! a közvetítésekben melyik torna az?
Válaszol
Nem kell az se hozzá. Itt nézheted a Live fül alatt.
Válaszol
Köszi szépen a választ!
Még annyit hagy kérdezzek már hogy a .pgn fájl az a lépések sorrendje? Milyen programmal lehet ezt megnyitni/kezelni? Másik dolog... :d időpontokat nem ír mikor kezdődnek a meccsek... Azt hol írja?
Válaszol
Igen, a pgn az általános sakkparti formátum. Minden sakkprogram kezeli, egy sor ingyenes is.

Időpontok
Válaszol
Topalov-Kramnyik 1-0.

Kézfogás nem volt fütyülés

Ilyen esetben hogyan lehet feladni egy partit? A vesztes félrevonul, és megvárja, míg letelik az ideje? (Pár hibbant playchess használó ezt favorizálja). Vagy ráírja a játszmalapra, hogy 1-0? Esetleg üzen a versenybíróval? gonoszság
Válaszol
Az első körben Anand győzelménél miért nem vette ki a b2 huszárt a végén Anand? Mert így még nekem egyenlőnek tűnik az állás (hogy nem vette ki; ráadásul sakkra tudna ellépni d1-re a sötét huszár)... Miért 1-0 amúgy?
Bocs ha nagyon amatőrt kérdeztem!
Válaszol
Ennyit érnek a torna előtti esélylatolgatásaim, hogy Anandnak van a legkisebb esélye nyerni. Aronian és Kramnyik is vesztésre áll ma. Óriási csalódás ez a torna. Nagyon komoly kritika az egész mezőnyre nézve, ha Anand két nyertes partival tornagyőztes lesz "alibi" sakkal.
Válaszol
Szépen körbeverik egymást. Én sem hittem volna, hogy Anand a Carlsen elleni vereség ellen így össze tudja kapni magát. Kramnyik önmaga paródiája. Topalovnak sereghajtóként legfeljebb annyi öröme lehet, hogy ismét legyőzte ősi ellenségét gonoszság
Válaszol
Anand szépen próbálta elkerülni a bonyodalmakat. Hamar egyszerűsített, különösen azután, hogy kapott két "ajándékgyőzelmet" egy-egy elnézést követően a torna legelején. Kockázatkerülő játék.

Ezzel szemben Kramnyik a torna elejétől felvállalta a bonyolult, taktikailag komplex állásokat kb. olyan alapon, hogy az ellenfél majd előbb hibázik bele mint ő. Ezzel maximalizálni próbálta az esélyeit, hogy elérhető közelségben legyen a +3 vagy akár a +4 is. Az elmúlt pár torán ennek a könnyelmű változatát elég sokszor láttuk tőle, de inkább egyértelműen gyengébb 2600 teteje sakkozók ellen. Jó nagy blöff-sakknak is nevezhető.

A játékfelfogás miatt azonban rendre kisebb időzavarba került már a 30. lépésektől, és jöttek a hibák, elnézések.

Az Aroniannal szembeni elnézése rendesen meg is viselte, Topalov ellen látszott is.

Ironikus, hogy Mamedyarov jelentené még Anandra most a legnagyobb veszélyt, ha nem szúrja el a Kramó elleni partit, amikor a komolytalan partijával ő maga tette lehetővé Anandnak ezt a biztonsági sakkot.

Aronian hozta a szokásos labilis játékát, nem tudott elég kiegyensúlyozott lenni.

A többiek között nincs nagy meglepetés. Döbbenet, hogy Karjakin mennyire beleszürkült a mezőnybe "csodagyerekként".
Válaszol
Csúnya Kramnyik-blunder ... fütyülés

Anand szépen ráült a 3+ ra
Válaszol
Nem kellett mást tennie. Azt mindenesetre sajnálom, hogy nem láttunk tőle élesebb játékot. Nagy teljesítmény ez a +3 és VB döntőre való kvalifikálása, de egyelőre nem láttam olyan jelet, ami más lefolyású Carlsen elleni meccset ígérne.
Válaszol
Topalov legyőzte Szvidlert, a többi remi. Anand újabb lépést tett a tornagyőzelem felé, semmi oka, hogy kockáztasson.
Arra én is kíváncsi vagyok, hogy egy elvesztett VB-döntő tapasztalatát felhasználva milyen versenytaktikával/fegyverekkel lepi meg Carlsen - ha egyáltalán.
Válaszol
Az utolsó fordulótól függetlenül már megnyerte Anand. Karjakinnnal döntetlent játszott, míg Aronian kikapott.
Válaszol
Még egy forduló hátra van, de eldőlt: Anand lesz Carlsen kihívója. Aronian ugyanis megint betlizett, Anand meg alulról, de remizett.
Kramnyik visszavágott Topalovnak, és ezzel második. A bolgár pedig a sereghajtó: úgy tűnik, ő is túl van a zenitjén ... fütyülés
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég