Zürich Chess Challenge
Minden idők legerősebb sakkversenye, élő átlag : 2801

Résztvevők:

Carlsen
Aronian
Nakamura
Caruana
Anand
Gelfand

A verseny honlapja:

http://www.zurich-cc.com/

Tegnap villámtorna volt, ott Carlsen nyert. Ma már "hosszú" partik mennek ...
Válaszol
Nagyon korrekt a közvetítés.
Válaszol
Állítólag Lékó mondott valamit arról, miért játszik olyan sok döntetlent, válaszolva az őt ért kritikákra. Valaki véletlenül hallotta ezt a részt a közvetítésben? Nem akarnám visszahallgatni csak ezért holnap az egészet.
Válaszol
Jó kis verseny ez azért, elég komoly az élő közvetítés.
Szerintem Aronian ezt is megnyeri, a mostani mezőnyből egyedül benne érzem, hogy belátható időn belül megelőzi Carlsent.
Válaszol
(2014-01-30, 22:27:33)szdavid89 Írta: Jó kis verseny ez azért, elég komoly az élő közvetítés.
Szerintem Aronian ezt is megnyeri, a mostani mezőnyből egyedül benne érzem, hogy belátható időn belül megelőzi Carlsent.

Kramnyik ugyan nincs itt, de szerintem még neki lehet esélye arra, hogy Carlsen kihívója legyen. Feltéve, hogy még vannak világbajnoki ambíciói.

A jövő embere viszont szvsz Caruana ...
Válaszol
Még hullámzó a teljesítmény de kétségtelenül zseni.
Válaszol
Gyengébbet lépett s Gallagher ellen jó állásban időelőnyben.
19. lépés.
Válaszol
Nyert a Ricsi, az ellenfele harmatos nagymester volt.
Válaszol
Anand szegény másodszor is betlizett ... megdöbbenés
(2014-01-31, 19:35:15)fradi44 Írta: Nyert a Ricsi, az ellenfele harmatos nagymester volt.

Ez ugyan nem az a verseny, de azért lájk! mosolygás

A 3,5 pontosok között már erős GM-ek is vannak ... fütyülés
Válaszol
Bár döntetlen lett a vége, de nagyon jó parti volt a Carlsen-Aronian csörte.
Válaszol
Úgy néz ki, hogy Nakamura legyőzi Carlsent ...
Válaszol
Ezt nehéz lesz Nakának feldolgozni... az a d6 még jó ideig üldözni fogja. A végén még el is bukja a partit.
Válaszol
(2014-02-01, 19:53:33)terrier Írta: Ezt nehéz lesz Nakának feldolgozni... az a d6 még jó ideig üldözni fogja. A végén még el is bukja a partit.

El is bukta! Elképesztő parti volt, még így utólag lejátszva is. Nakamura teljesen túljátszotta Carlsent, akinek (ismét) óriási mázlija volt megdöbbenés
Úgy tűnik, hogy élő-rekord ide, vagy oda - azért a világbajnoknak is van gyenge pontja, amit egy jó taktikus (akinek helyén van a szíve), ki tud használni kacsintás. A manőverezős/lavírozós tilitoliban egyelőre nincs ellenfele ...
Válaszol
(2014-01-30, 23:02:06)Amerigo61 Írta: A jövő embere viszont szvsz Caruana ...

A februári Élő-lista alapján 1990 v. azután született sakkozók a top100-ban:

Carlsen, Caruana, Karjakin, Giri, MVL, So, Nepo, Liren Ding, Le Quang Liem, Andrejkin, Matlakov, Rapport, Yangyi Yu, Saric (idei Tata B nyertese), Edouard, Shimanov, Sjugorov, Popov.

Akinek a játéka még jelentősen javulhat, mert valami miatt "később" kerültek az elit versenyekhez közel az élen állók közül az MVL, So. Ha jövő bajnokát keressük, akkor én előbb tippelnék rájuk. Caruana játéka engem túlzottan emlékeztet a Karjakin, Lékó vonalhoz.

Ha van játékos, akinek a teljesítményére nagyon kíváncsi vagyok a mostani candidates tornán, akkor az Andrejkin.

http://ratings.fide.com/top.phtml?list=men
Válaszol
Caruana gyalogelőnyös végjátékban nyúzza Aroniant, a másik kép parti remi.
Válaszol
Kár, hogy Aronian ekkorát hibázott, megnéztem volna, hogy Caruana hogyan nyer 49. -, Kh7 után.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég