Anand Carlsen 2014 - VB-visszavágó meccs
Nem mindennapi körülmények között tartanák a mérkőzést: a helyszín egy norvég olajfúró platform az Északi tengeren! A díjalap 2,4 millió EUR, a győztes 60%-ot kap, és ezenkívül még 100 hordó nyersolajat is vigyorgás
A szponzor a norvég Statoil ...

http://en.chessbase.com/post/breaking-ne...-in-norway
Kétlem, hogy egy ilyen platform alkalmas arra, hogy ott komoly sakkmérkőzést rendezzenek. Ha megy a kitermelés, az valószínűleg zajjal/rezgéssel jár, gondolom, a kényelem, és a körülmények sem érik egy egy 5*-os szállodáét. Ráadásul a platform a világ legveszélyesebb munkahelyei közé tartozik (na jó, a két játékos aligha fog résztvenni a kitermelésben vigyorgás vigyorgás vigyorgás ), a tűz-és robbanásveszély sem elhanyagolható.

Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből fütyülés
Válaszol
[Kép: kasparov-anand.jpg]

PR összejövetelt még egy olajfúró-tornyon is lehet rendezni, mint amikor Kasparov és Anand játszott a WTC tetején 1995-ben. Persze az annyiban kényelmesebb volt, hogy a rendes partikat is abban az épületben rendezték.
Válaszol
Április 1. van ám. fütyülés
Válaszol
Pedig az ötlet nem rossz, amúgy én is elhittem... de a chessbase.- leközölte hogy kb vicc volt, legalábbis én ezt hámoztam ki a gugli fordítóval.
SAKK! az élet a táblán zajlik , gondolj meg minden lépést...
Válaszol
undefined
Válaszol
Hajrá Wishy! mosolygás
Válaszol
Ma 13 órakor kezdődik az első parti. Anand játszik világossal.
Válaszol
Döntetlen az első parti, Carlsen jobban állt, de nem tudta győzelemig fokozni.
Válaszol
Anand rettenetes elnézésének köszönhetően Carlsen begyűjtötte a teljes pontot. Wishy végig rosszabbul állt, de Magnus sem játszott pontosan ...
Válaszol
Ezzel alighanem el is dolt ez a vilagbajnoki cimmerkozes...szomorúság
Szerintem van 3 ember aki joindulattal 50% koruli esellyel indulna Carlsen ellen most egy vb parosmeccsen, de Anand nincs koztuk.
Válaszol
Messze még a vége, de egyelőre nem látszik Anand csodafegyvere ... már ha van ilyen.
Válaszol
Wishy kiegyenlített, de milyen partiban! Carlsen szinte alig fejtett ki ellenállást ...

Most lesz érdekes a meccs ... fütyülés
Válaszol
Bizony, mikor már mindenki épp temetni kezdte volna Anandot. mosolygás
Megmutatja, hogy tud ő még 2800-as szinten sakkozni! fütyülés
Kíváncsi leszek, hogy Carlsen mennyire bírja el a nyomást, ami most majd ránehezedik.
Válaszol
Döntetlen a mai parti, Anand megpróbálta kiélezni a játékot, de Carlsen inkább mellékvágányt választott a Sziciliaiban.
Válaszol
Carlsen megnyerte a 6. partit ... fütyülés
Válaszol
Ezektől a vezérnélküli partiktól a falra mászok. keserűség
Visi a kedvenc védelmemet játszotta, de nem jó irányba vitte.
Hc6-nak sem volt értelme, de legalább b gyaloggal ütötte volna vissza a cserét.
Válaszol
Anandnak drukkolok, de aki berlint játszik az megérdemli a vereséget... más kérdés, hogy ezt ki lehet remizni.
Válaszol
Azt meg tudja valaki mondani, hogy Vishy miért áldozta be a futóját 2 gyalogért ??
Válaszol
Akkor túl egyszerű lett volna remizni, így viszont gyakorolhatja a Kínkeserves remi alulról c. fakírsakkot, miután már láthatóan jól elsajátította a Hogyan qrjunk el ígéretes állásokat c. lékósakkot...
Válaszol
(2014-11-17, 17:43:23)htblank Írta: Akkor túl egyszerű lett volna remizni, így viszont gyakorolhatja a Kínkeserves remi alulról c. fakírsakkot, miután már láthatóan jól elsajátította a Hogyan qrjunk el ígéretes állásokat c. lékósakkot...

vigyorgás vigyorgás
Stockfish szerint világosnak nyerő állása van, de azért ezen még dolgozni kell pöttyet fütyülés
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég