Szicíliai védelem
Most elsősorban a Morra csel érdekelne, csak nem nyitottam neki külön topicot, mert más Szicíliai változatokat is ide lehet majd írni.

Tehát a Morra csel lépései:

[Event "?"]
[Site "?"]
[Date "megijedés?.??.??"]
[Round "?"]
[White "Új játék"]
[Black "?"]
[Result "*"]
[PlyCount "14"]

1. e4 c5 2. d4 cxd4 3. c3 dxc3 4. Nxc3

[Kép: N_vtelen.jpg]
jpg images

Rybkachess ha gondolod csinálhatsz egy mélyelemzést, hogy melyik a legjobb védelem sötéttel.
Szerintem ez a csel a gazdája ellen fordítható, úgy, hogy ne tudja visszaszerezni a gyaloghátrányt és ne is hozzon ki előnyt belőle, de érdekelne a véleményetek is, hogy mennyire számít jónak.
Világos elképzelése, hogy a futókat f4 és c4-re, a lovakat pedig c3 és f3-ra fejlessze, a vezért meg e2-re és sáncolás után támad.
A centrumon keresztül próbál a gyorsfejlődéssel nyomást gyakorolni a sötétre.
Klasszikusban lehet, hogy egyértelműen hátrány világosnak de rapidban nem tűnik túl gyengének.
Én nem mindig vagyok biztos a védő lépések sorrendjében, de a Houdini 4 is igen sok változat közül próbál dönteni, és nem kevés idő kell hozzá neki.
A legszebb lépés 4. Nxc3 után 4. ... Nc6.
Elvileg ez a legjobb folytatás, de nem biztos.
Válaszol
(2014-07-08, 14:03:49)XBOARD Írta: Most elsősorban a Morra csel érdekelne, csak nem nyitottam neki külön topicot, mert más Szicíliai változatokat is ide lehet majd írni.

Tehát a Morra csel lépései:

[Event "?"]
[Site "?"]
[Date "megijedés?.??.??"]
[Round "?"]
[White "Új játék"]
[Black "?"]
[Result "*"]
[PlyCount "14"]

1. e4 c5 2. d4 cxd4 3. c3 dxc3 4. Nxc3

[Kép: N_vtelen.jpg]
jpg images

Rybkachess ha gondolod csinálhatsz egy mélyelemzést, hogy melyik a legjobb védelem sötéttel.
Szerintem ez a csel a gazdája ellen fordítható, úgy, hogy ne tudja visszaszerezni a gyaloghátrányt és ne is hozzon ki előnyt belőle, de érdekelne a véleményetek is, hogy mennyire számít jónak.
Világos elképzelése, hogy a futókat f4 és c4-re, a lovakat pedig c3 és f3-ra fejlessze, a vezért meg e2-re és sáncolás után támad.
A centrumon keresztül próbál a gyorsfejlődéssel nyomást gyakorolni a sötétre.
Klasszikusban lehet, hogy egyértelműen hátrány világosnak de rapidban nem tűnik túl gyengének.
Én nem mindig vagyok biztos a védő lépések sorrendjében, de a Houdini 4 is igen sok változat közül próbál dönteni, és nem kevés idő kell hozzá neki.
A legszebb lépés 4. Nxc3 után 4. ... Nc6.
Elvileg ez a legjobb folytatás, de nem biztos.

Ez ugye a Morra csel ahogyan írtad is. Nos van egy vari ahol Qe8 jön és Qg6, Nh5-f4 jöhet ami egész jó sötéttel. Sötét vissza szokta adni a gyalogot, de ez a csel játszható. Én több partit nyertem már belőle mert a lényege, hogy gyorsan fejlődik világos és hamar támadni tud sötétre. 4. ... Nc6 jó lépés, de ott 4.-e6 és 4.-d6 is jöhet, hiszen átmegy a fővariba. Van a Ra7-Rd7-es vari is amikor sötét kivédi világos e5 lépését, hogy tudjon ütni e5-re. Ugyebár a felállás világossal 0-0 majd Qe2, Rd1 és e5 terv. Sötét hamar elvérezhet ha rosszkor lép Nf6-ot, e5! miatt. Amúgy erről van egy könyv is, Pálkövi József írta, illetve azt a könyvet tanulmányoztam sokáig. A parti elején még nehéz tudni mi a jó, de szerintem += marad végig, gyaloghátrány ellenére is.
Üdv: rybkachess
Válaszol
A Najdorf illúziója keserűség

Én tényleg megpróbáltam.
Hűen fejlesztettem évek óta a Szicíliai-védelmet.
Legutóbb arra jutottam, hogy a Najdorf a legerősebb változata.
Most ott tartok, hogy a világos hosszúsáncos változatait bármerre elemzem, nemcsak NB2 meccsen nem tudom kihasználni, és mindig védekezésre kényszerülök, de itthon programmal is csak zsákutcákat találok benne, ahol 10-20 lépések után sötéttel minden egyes lépés a túlélésről szól.
Amíg világos nem ront, márpedig ellenem sosem rontják el, addig nincs se egy stabil helyzet, se egy visszatámadás, csupán kényszerlépések véget nemérő sorozata.
Sötét nem sáncolhat hosszút, mert az fonalas matt, de ha rövidet sáncol, akkor az ég is rászakadhat királyszárnyon, amíg világos királya feltörhetetlen bunkerben ücsörög.
Szerintem a Najdorf e5 kitöréses változata nem működik valódi játszmában, csak program tudja kihasználni.
Éppen ezért átvittem Sárkányba, ami elsőre sokkal stabilabb, de világos 0-0-0 után esélytelen bármilyen győzelemre.
A d gyalog meg annyira gyenge, hogy még azzal is foglalkozni kell.
Tudtok mondani egy olyan Szickót, ami biztonságos és stabil, és tele van lehetőségekkel, ha világos hosszút sáncol?
Most a Skandinávot vettem elő megint, mert úgy tűnik, hogy ezerszer jobb, és sokkal szemtelenebb ellenállást tanúsít világos számára.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég