Csalások
Sziasztok!

Hűűűű, nem volt unalmas még végignéztem a topicocat, de sajnos a kérdésemre nem találtam megfelelő választ ezért nyitok egyet neki.

A kérdésem a következő: Online sakkban olyan, hogy csal az ellenfél? Olyan módon, hogy sakkprogramot használ, ami mutatja a lépeseket neki, hogy hová lépjen? Vagy csak a parti végén szabad kielemezni a játszmát? Lényegében az a kérdésem, hogy játék közben lehet-e programot használva játszani az ember ellen. (Ember Vs Ember) (Nem a levelezési sakkra gondolok.)

Köszi a válaszokat mosolygás
Válaszol
Amennyiben egy barátoddal szeretnél neten keresztül elemzéseket végezni, akkor ajánlanám a sakk.hu / pontszámmentes szobát, ha másik szobában játszol programmal akkor megjelölnek.
A többi sakkoldalon viszont már hamar kitiltással járhat, kivéve ahol van erre külön szoba, a playchessen úgy tudom van.
Válaszol
(2015-03-17, 16:25:47)XBOARD Írta: Amennyiben egy barátoddal szeretnél neten keresztül elemzéseket végezni, akkor ajánlanám a sakk.hu / pontszámmentes szobát, ha másik szobában játszol programmal akkor megjelölnek.
A többi sakkoldalon viszont már hamar kitiltással járhat, kivéve ahol van erre külön szoba, a playchessen úgy tudom van.

Köszi a választ. Annyira nem mentem bele még sakkba, hogy elemzéseket végezzek, de majd eljön az is. Igazából azért érdekelt, mert a sakkbaratok.hu weboldalon elindultam egy verseny, ahol 50 nevezőből 6. lettem, és ott mondták, hogy sokan programot használnak. (Én semmilyen jelölést nem láttam.), ezért gondoltam itt is megkérdezem. mosolygás
Válaszol
(2015-03-17, 16:44:28)Behind22 Írta: Köszi a választ. Annyira nem mentem bele még sakkba, hogy elemzéseket végezzek, de majd eljön az is. Igazából azért érdekelt, mert a sakkbaratok.hu weboldalon elindultam egy verseny, ahol 50 nevezőből 6. lettem, és ott mondták, hogy sokan programot használnak. (Én semmilyen jelölést nem láttam.), ezért gondoltam itt is megkérdezem. mosolygás
Szia!

Éppen playchessen tegnap előtt fogtam meg egy Holland csalót. 3000-es pontszáma volt, 10 dukát/partiba játszott egy barát Irán nagymesterrel. 3-0-ra győzött a Holland. Leszedtem 40 partiját, de az első kettő elég volt ahhoz, hogy lássam csal. Gyorsan szóltam az admin haveromnak.

Snappie volt a neve a playchessen. Már kitiltották. Életben is csalt, versenyen. Komoly a tag. Az admin ezt a linket küldte :
http://schaaksite.nl/page.php?al=verklar...-open-2014

Érdemes elolvasni. Wc-ben járkált, mobiltelefonnal elemezte a partit amit játszott. Észrevették őt. Ő volt ez a Hollnad tag itt. 2005-ben regisztrált és most vállt gyanússá nekem. Wesley Vermeulen így hívták a tagot.
Szóval van, és lehet csalni csak azt nem tudom, hogy pár mp kell amúgy is az ellenfél válaszlépésére, ez meg átlátszó. Hibátlan partit játszani szinte lehetetlen, azt gépek tudják majdnem.. Simán utoléri a végzete azokat. Amúgy van még pár partim attól a tagtól. Simán átláttam rajta, hogy csaló volt.. csalókat utálom, azonnal jelzem. Persze munkám része is ez. mosolygás
Üdv: rybkachess
Válaszol
(2015-03-18, 15:54:10)rybkachess Írta: Szia!

Éppen playchessen tegnap előtt fogtam meg egy Holland csalót. 3000-es pontszáma volt, 10 dukát/partiba játszott egy barát Irán nagymesterrel. 3-0-ra győzött a Holland. Leszedtem 40 partiját, de az első kettő elég volt ahhoz, hogy lássam csal. Gyorsan szóltam az admin haveromnak.

Snappie volt a neve a playchessen. Már kitiltották. Életben is csalt, versenyen. Komoly a tag. Az admin ezt a linket küldte :
http://schaaksite.nl/page.php?al=verklar...-open-2014

Érdemes elolvasni. Wc-ben járkált, mobiltelefonnal elemezte a partit amit játszott. Észrevették őt. Ő volt ez a Hollnad tag itt. 2005-ben regisztrált és most vállt gyanússá nekem. Wesley Vermeulen így hívták a tagot.
Szóval van, és lehet csalni csak azt nem tudom, hogy pár mp kell amúgy is az ellenfél válaszlépésére, ez meg átlátszó. Hibátlan partit játszani szinte lehetetlen, azt gépek tudják majdnem.. Simán utoléri a végzete azokat. Amúgy van még pár partim attól a tagtól. Simán átláttam rajta, hogy csaló volt.. csalókat utálom, azonnal jelzem. Persze munkám része is ez. mosolygás

Én is játszottam vele a sakkbarátokon, Én megvertem, és méltatlankodott... Miután levettem a vezérét, folyton döntetlent ajánlott, miután nem fogadtam el, anyázott, szóltam, hogy anyáznak, onnan is tiltva lett.. mosolygás
Csatlakozz a Facebook-on ide: Póker kedvelők csoportja (Texas Holdem)
https://www.facebook.com/groups/438244479649040/
Válaszol
Hali, a sakk.hu oldalon köztudott hogy sokan progiznak viszont elvileg megvannak jelölve, ki nem dobják őket, csak kapnak 1 jelet a nevük mellé és mindenki eldöntheti szeretne e velük játszani vagy nem (ugye ezt figyelembe véve hogy ezen felhasználók valószínűleg programmal játszanak). Ahogy előttem is írták sok oldalon viszont tiltással jár ha észreveszik.
SAKK! az élet a táblán zajlik , gondolj meg minden lépést...
Válaszol
(2015-06-23, 12:46:46)SakkTomi Írta: Hali, a sakk.hu oldalon köztudott hogy sokan progiznak viszont elvileg megvannak jelölve, ki nem dobják őket, csak kapnak 1 jelet a nevük mellé és mindenki eldöntheti szeretne e velük játszani vagy nem (ugye ezt figyelembe véve hogy ezen felhasználók valószínűleg programmal játszanak). Ahogy előttem is írták sok oldalon viszont tiltással jár ha észreveszik.
Üdv!

Igazad van. Én is ezt anno észrevettem. Ott megy bőven a csalás. Nincs olyan oldal ahol ne lenne, de ezért vannak az oldalon az adminisztrátorok akiknek ez is a feladatuk, hogy figyeljék, majd töröljék az oldalról a csalókat. Szankcionálják őket, nem minden esetben törlik őket. Értékszámukat igen, de azt sem mindig. Rangjuk fog csökkenni, megvan erre a szabály mikor hogyan kell eljárni. Nevezetesen a playchessen.
Válaszol
Állítólag a sakkbarátokon valós időben figyelnek minden partit, és ha észreveszik, hogy csalsz repülsz, nem tudom , hogy igaz e ezt annó mondták nekem. Lehet benne valami mert sokszor láttam, parti közbe feljött a rendszer üzenet, hogy ez vagy az a user repült csalásért....

fütyülés

És a hölgy esküdött rá, hogy ő ezt tudja,hogy a barátokon valósba szűrik a csalást.
Válaszol
(2015-06-24, 18:43:18)SakkTomi Írta: Állítólag a sakkbarátokon valós időben figyelnek minden partit, és ha észreveszik, hogy csalsz repülsz, nem tudom , hogy igaz e ezt annó mondták nekem. Lehet benne valami mert sokszor láttam, parti közbe feljött a rendszer üzenet, hogy ez vagy az a user repült csalásért....

fütyülés

És a hölgy esküdött rá, hogy ő ezt tudja,hogy a barátokon valósba szűrik a csalást.
Valós időben nem biztos, hogy mindig tudják figyelni az embereket, esetleg a partijait nézik át ha magasabb értékszáma van már, illetve ha rohamosan megy felfelé. Playchessen is pirossal ki volt írva ki a csaló és, hogy az értékszámát nullázták de változott a szabály hiszen személyiségi jogok miatt már nem írják ki, illetve nem írhatják.. Nem tartozik senkire, illetve rengetek ember írhat neki. Anno még én is írtam annak akinek a nevét pirossal kiírták, hogy "mi van csaló?" És sérti az emberi jogokat, mert csak az adminnak van joga tudni róla. Ez olyan mint amikor bejelentesz valakit. Akár bármelyik oldalon. Ha szankciót intéznek ellene, azt sem fogják tudatni, hogy miért, illetve milyet kapott. Amúgy nyilvánvaló, hogy figyelni kell a csalókat, az ő dolguk azért kapják a pénzüket. A színvonalat meg erősen lehúzzák ha sok a csaló egy bizonyos oldalon.
Válaszol
Szerintem ez így van rendjén, hogy védik a felhasználó magánszféráját még akkor is ha csal. Ezzel 1-et értek, ez az adott emberre, meg az adott sakkoldal moderátoraira tartozik. Ha csal megkapja a szankciót és ennyi.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég