Wei Yi
16 éves kínai gyerek, mélyebben látta a kombinációt, mint egy program! megdöbbenés

22. Rxf7 -nél először 0.00 a gép kiértékelése, és csak több lépéssel később "jön rá", hogy az már közel 4.00-ás előny, de további lépéseknél is alulértékeli a helyzetet.
A 26. lépést viszont a gép tudta jobban, a srác még nem látta a
fonalas mattot 6 lépésben.
http://www.chess.com/news/wei-yi-plays-2...-game-2240

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Még hozzátenném, hogy szerintem a progikat nagyrészt pozíciófelismerésre fejlesztik, és emiatt akadhatnak bennük hiányosságok.
Válaszol
Megelőztél mosolygás

A kínai srác hihetetlen partit alkotott, de arra nem vennék mérget, hogy mindent előre látott fütyülés Szerintem intuitív áldozat volt ...
Válaszol
Az viszont tény, hogy nagyon adta magát a helyzet.
Sötétnek láthatólag gyenge volt az állása.
Én csak azt furcsállom, hogy a program nem látott benne elég fantáziát, de ez is csak azt mutatja, hogy sokat kell még fejleszteni rajtuk.
Válaszol
(2015-07-03, 23:09:02)XBOARD Írta: 16 éves kínai gyerek, mélyebben látta a kombinációt, mint egy program! megdöbbenés

22. Rxf7 -nél először 0.00 a gép kiértékelése, és csak több lépéssel később "jön rá", hogy az már közel 4.00-ás előny, de további lépéseknél is alulértékeli a helyzetet.
A 26. lépést viszont a gép tudta jobban, a srác még nem látta a
fonalas mattot 6 lépésben.
http://www.chess.com/news/wei-yi-plays-2...-game-2240

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Még hozzátenném, hogy szerintem a progikat nagyrészt pozíciófelismerésre fejlesztik, és emiatt akadhatnak bennük hiányosságok.

Fura, hiszen az én gépem 9 mp alatt látott 3.25-ös előnyt Rxf7!! után..
Sima nyerés Rxf7!! után, de szép. A sötét király középre kényszerül, ott meg már elég egy kis taktikai érzék.
(2015-07-04, 21:58:04)Amerigo61 Írta: Megelőztél mosolygás

A kínai srác hihetetlen partit alkotott, de arra nem vennék mérget, hogy mindent előre látott fütyülés Szerintem intuitív áldozat volt ...
Ha látta volna c4!!-et mert ő Qf7-et lépett akkor 100% zseni lenne.. Ott védhetetlen matt volt. Ezt előre látni 2800-as szinten sem lehet, persze komodo 9.1 azonnal megtalálta c4-et is, ezért ütött a futóval nálam d5-re amire Bxg6! jön és kicsit tovább húzza sötét de a partinak vége.. Hiába.. A mai program, a mai gépeken gyilkosok, legyőzhetetlenek..
Egy ekkora teljesítményű program + gép, szerintem legyőzhetetlen emberi ésszel már... Több mint 30 lépés előre számolása 12 mp alatt...
Lehet, hogy a lépéssorozatok nem a legpontosabbak, de az előny, 11.31 bőven nyerésre hozható ki.. Itt már nincs remi sötéttel..
Azért ekkora teljesítmény figyelemre méltó.. Igaz kell ehhez egy I7 3930k proci, mosolygás Aminek utánanéztem 3 éve vettem, jelenlegi ára 197 és 220 ezer Ft közt mozog.. Csak jól választottam.. mosolygás

[Kép: 14soysg.jpg]
Üdv: rybkachess
Válaszol
Ez egy jó kis tesztállás. (21... Nxd5 után.)

A 2 magos gépemen leteszteltem több motorral is:

Gull 2.3
Houdini 4 Pro
Komodo 8
Komodo 9
Rybka 2.3.2a
Stockfish 6
Sugar 130...
Sugar v5.3...

Egyedül a Houdini 4 Pro látta meg először 15 másodperc, a következő tesztnél meg 20 másodperc alatt, és egyből 4.00 fölött!!!
Én elég biztos forrásból szerzem ( vásárolom meg röhögés ) a progikat, és le is szoktam tesztelni őket, de vagy azokkal van a baj, vagy tényleg rosszabbak, mint a Houdini. Megfigyeltem, hogy a Houdinin kívül a többi motor gyakorlatilag leürülék
ta a Rxf7-es változatot, persze azt tették legjobb lépésnek, de csak 0.00-ra, és nem vizsgálták, hanem a második és harmadik legjobb lépést elemezték.
Válaszol
Én is teszteltem ezt az állást. Nálam a Critter 1.6a találta meg legelőször a nyerést, utána a Strelka 5.7 majd az Equinox 3.30, negyedikként a Houdini 4 Pro. Érdekes, hogy a Stockfish 3 előbb megtalálta, mint a Stockfish 5, a Stockfish 6 és a Komodo 9.1 olyan sokáig nem találta, hogy nem vártam meg.
Válaszol
(2015-07-09, 16:58:06)Peti64 Írta: Én is teszteltem ezt az állást. Nálam a Critter 1.6a találta meg legelőször a nyerést, utána a Strelka 5.7 majd az Equinox 3.30, negyedikként a Houdini 4 Pro. Érdekes, hogy a Stockfish 3 előbb megtalálta, mint a Stockfish 5, a Stockfish 6 és a Komodo 9.1 olyan sokáig nem találta, hogy nem vártam meg.

Én inkább csak a legerősebb motorokat használok, Komodo 9.1 és a Houdini 4 pro-t. Ezen kívül nincs is más motor a gépen. Houdini 5-öt várom, mivel úgy néz ki, hogy a Komodo 9.1 erősebb most. Gondolom megy a versengés. Igazából a gyors gép is számít a motoron kívül, persze úgy gondolom a program az ami igazából számít. Egy erősebb motor legyőzheti a gyengébbet, hiába gyorsabb a gép.
Üdv: rybkachess
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég