• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • Következő 
Érdekességek
159 éve 1849. szeptember 29-e óta van használatban az elsõ standard sakk-készlet a Staunton figurák.

Bõvebben a wikipédiában
Válaszol
Mi a közös az alábbi városokban? Természetesen valami sakkal kapcsolatos dologra kell gondolni ... mosolygás

Rio de Janeiro
Frankfurt am Main
Moszkva
Heves
Válaszol
Nem lövöm le a poént, hátha valaki Google nélkül is tudja, de égés, hogy én nem tudtam ezt, bár lehet, hogy olvastam már róla, de ideje lenne már elmennem. Ha elmegyek írok róla egy cikket. mosolygás Köszi, hogy ezzel felhívtad rá a figyelmem.
Válaszol
Mind a 4 célállomáson található sakkmúzeum! Mit nyertem? vigyorgás fütyülés
Válaszol
Eddig én sem tudtam mosolygás

Eredetileg a németországi Sakkfalu után kotorásztam a neten (sajnos még ott sem jártam), amikor rátaláltam a hevesi sakkmúzeumra. Hihetetlen, hogy a világon mindössze ez a négy sakkmúzeum van megdöbbenés
Válaszol
Remi? Írta:Mind a 4 célállomáson található sakkmúzeum! Mit nyertem? vigyorgás fütyülés

Az "Amerigo 100 brilliáns sakkpartija" c. könyvet nyerted, természetesen dedikálva vigyorgás
Válaszol
Köszönöm Amerigo! Beteszem az õt megilletõ helyre, Kasparov és Karpov 100 legszebbje közé. kacsintás
Válaszol
Remi? Írta:Köszönöm Amerigo! Beteszem az õt megilletõ helyre, Kasparov és Karpov 100 legszebbje közé. kacsintás

vigyorgás vigyorgás fütyülés
Válaszol
A német sakkfalu becsületes neve : Ströbeck.
Hihetetlen, de itt évszázadok óta minden a sakkról szól! megdöbbenés

http://batgirl.atspace.com/strobeck.html
Válaszol
Amerigo61 Írta:A német sakkfalu becsületes neve : Ströbeck.
Hihetetlen, de itt évszázadok óta minden a sakkról szól! megdöbbenés

http://batgirl.atspace.com/strobeck.html

Fantasztikus!
Válaszol
Tulajdonképpen mi is csinálhatnánk egy online sakkmúzeumot. Lenne itt gordonka csel, minden oldalról elemezve. Lenne itt, hogy remizzünk a Rybkával írás Remi?-tõl. Milyen egérrel tudok a leggyorsabban lépni Signtõl. vigyorgás És attól függetlenül, hogy most ezt kicsit poénosan írtam be, teljesen komolyan is meg lehetne ezt csinálni.
Válaszol
Amerigo61 Írta:Mi a közös az alábbi városokban? Természetesen valami sakkal kapcsolatos dologra kell gondolni ... mosolygás

Rio de Janeiro
Frankfurt am Main
Moszkva
Heves

én voltam a hevesiben 6-7 éve. nagyszerû dolog, hogy van, de egy kicsit nagyobb propagálást és anyagfrissítést érdemelne. tulajdonképpen egyetlen bemutatóterem az egész, egyetlen gyûjtõ sakkal (és pár más dologgal) kapcsolatos relikviái kerültek ide. a civil kurázsi diadala, hogy létrejöhetett, mert szövetségi szinten szerintem nem sok támogatást kaphatott.
Válaszol
be8ki Írta:én voltam a hevesiben 6-7 éve. nagyszerû dolog, hogy van, de egy kicsit nagyobb propagálást és anyagfrissítést érdemelne. tulajdonképpen egyetlen bemutatóterem az egész, egyetlen gyûjtõ sakkal (és pár más dologgal) kapcsolatos relikviái kerültek ide. a civil kurázsi diadala, hogy létrejöhetett, mert szövetségi szinten szerintem nem sok támogatást kaphatott.

Valóban nagyobb publicitást érdemelne a hevesi sakkmúzeum, már csak azért is, mert összesen 3 testvérkéje van a világon mosolygás
Még honlapja sincs, pedig a sakkmuzeum.hu cím még nem foglalt ...
Válaszol
A domain ára pedig egy mozijegy egy évre...
Válaszol
Az egyik fórumban linkelték a Katonai szlengszótárat. Mivel én éppen megúsztam a sorkatonaságot így nem tudtam, hogy a sakk szó mire is volt használatos. A hozzám hasonlóaknak íme:

sakk Szj: Adjon ~ot!: ritk, tréf Mossa fel a folyosót! Vö. sakkozik; fókázik.

sakkozik tn ige A (fekete-fehér) kockás kövû v. padlócsempés helyiséget (ált. a folyosót) felmossa; fókázik. Ik: ki~.

sakktábla fn ritk, tréf A felmosandó helyiség padlója (leginkább a kockaköves folyosó).
Válaszol
Simulacrum Írta:Az egyik fórumban linkelték a Katonai szlengszótárat. Mivel én éppen megúsztam a sorkatonaságot így nem tudtam, hogy a sakk szó mire is volt használatos. A hozzám hasonlóaknak íme:

sakk Szj: Adjon ~ot!: ritk, tréf Mossa fel a folyosót! Vö. sakkozik; fókázik.

sakkozik tn ige A (fekete-fehér) kockás kövû v. padlócsempés helyiséget (ált. a folyosót) felmossa; fókázik. Ik: ki~.

sakktábla fn ritk, tréf A felmosandó helyiség padlója (leginkább a kockaköves folyosó).

Sajnos, én nem úsztam meg a katonaságot és a így "sakkozást" sem. Egyébként a katonai sakk némileg különbözik a hagyományostól, mert ott a tiszteket általában parasztokkal helyettesítették ... mosolygás
Válaszol
Sajnos, én nem úsztam meg a katonaságot és a így "sakkozást" sem. Egyébként a katonai sakk némileg különbözik a hagyományostól, mert ott a tiszteket általában parasztokkal helyettesítették ...

És még csaltak is. Nem ám 8 parasztot állítottak hadrendbe, mindig voltak vagy 20-an. seggfej
Válaszol
Sziasztok

Ha valaki esetleg szeretné követni a sakkal kapcsolatos sajtóanyagokat, tudok ajánlani egy nagyon jó szolgáltatást: (moderálva)

Ez egy ingyenes tartalomfigyelõ oldal, bármilyen téma megadható. Én nemrég regisztráltam, és már van is egy 'sakk' rovatom, amihez jönnek a friss hírek - méghozzá a teljes online sajtóból válogatva! Az is poén, hogy van külön 'táblajáték' kategóriájuk ismosolygás
Ajánlom mindenkinek!
Válaszol
Én meg ezt olvastam: a xy oldal fizetõs, amit csak a végén tudsz meg és mindent tudni akarnak az emberrõl.
Örülünk, hogy itt vagy és marasztalunk is, ha sakktémákhoz van kedved csatlakozni, de a hirdetéseket nem szeretjük. Ezért bocs, de moderálom kicsit a hozzászólásod.
Válaszol
Amerigo61 Írta:Sajnos, én nem úsztam meg a katonaságot és a így "sakkozást" sem. Egyébként a katonai sakk némileg különbözik a hagyományostól, mert ott a tiszteket általában parasztokkal helyettesítették ... mosolygás

Akkor ez a tipikus gyalogátváltozás esete. mosolygás A parasztjából a seregben mindjárt lett egy õrmester. Persze a származásukat így sem nagyon tudták letagadni.
Válaszol

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 17
  • Következő 

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég