Chessbase
Segítségre lenne szükségem a Chessbase 10 használatához.
Lenne néhány kérdésem.
Válaszol
Hali itt!

Tedd föl õket, ha tudunk segítünk.
Válaszol
A ctg kiterjesztésü book fájlokkal kapcsolatban lennének kérdéseim:
Hogyan lehet játszmákat hozzáadni egy bookhoz?
Két Book-ot (.ctg) lehet e összefésülni?

induljunk innen.

köszönöm
Válaszol
Igen, nagyon egyszerû. A másik fórumon belinkelt manualban a 32. oldalon találtam meg. Nagyon angolul sem kell tudni hozzá. Annyi az egész, hogy a fõoldalon betöltöd (jobb gomb -> Open database...) a ctg fájlt és az ikonjára ráhúzod a másik betöltött mondjuk pgn-eket tartalmazó adatbázis ikonját. Megadhatod, hogy végig egy-egy parti minden lépése kerüljön be, vagy csak a megnyitás lépései, vagy adott lépésszámig. Gondolom két ctg ikonját is egymásra lehet húzni és akkor összefésüli õket.
Válaszol
Köszönöm, kipróbálom!
Válaszol
Köszönöm a segítségedet!

Mûködik minden!
Válaszol
Mekkore mérete van feltelepítve a CB10-nek? Láttam virágbolti verziókat 2GB körül, de az eredetire lennék kíváncsi. Zsolla ha eredetid van, megosztanád velem a méretét install után? Köszi! nagyszerű
Válaszol
Remi? Írta:Mekkore mérete van feltelepítve a CB10-nek? Láttam virágbolti verziókat 2GB körül, de az eredetire lennék kíváncsi. Zsolla ha eredetid van, megosztanád velem a méretét install után? Köszi! nagyszerű

Úgy összesen lehet 2GB körül, de abból 500 MG a játékosok arképeit tartalmazza .jpg-ben, 1,2 GB meg egy nagy játszma adatbázis. Ezeket meg akár le is törölheti az ember. Szóval az érdemi része nem sok helyet foglal.

Más: lehet valahogy ChessBase-zel dokumentumokat létrehozni? Elsõsorban olyasmi formátumra gondolok, mint egy megnyitás könyv. Akár olyan, mint az enciklopédia formája. Be szoktam vinni egy adatbázisba az engem érdeklõ megnyitási változatokat, de jó lenne valahogy kinyomtatni. Tudom, hogy lehet játszmákat nyomtatni, de az elágazások ömlesztve jönnek egymás után, nagyon nehezen olvasható. Szóval valami rendesen formázott, áttekinthetõ dokumentumra gondoltam.
Válaszol
Nálam a mérete:
A ChessBase mappában 1.133
a Dokumentumok ChessBase mappában (ahol a munkát végzi) ott nálam 2.134 körül van most, de már egy saját Book-ot próbálok összehozni, úgyhogy eredetileg kevesebb lehetett.
A Manualban amit Simalcurum javasol, le van írva sokminden, nézd át, érdemes.
a linkje: http://chessbase.com/download/pdf/Instru...Base10.pdf
Válaszol
Köszi srácok! O-o-O
Válaszol
A következõ dolog, ha kész a Book.
Lapozgattam a Manualt, de nem találtam azt, hogy hogyan lehet szint választani, meg jelzésekkel ellátni a Book-ban a lépéseket. Próbáltam jobb-klikk odarakja, de nem marad ott. Segítsetek!
Válaszol
Akkor sem ha simán a ctg-t nyitod meg? Tehát nem egy játszmát, hanem magát a ctg adatbázist az ikonról.
Válaszol
A Book-ot nyitom meg, (A Manual szerinti 31. oldal jön be.)
engedélyezek mindent, (ahogy a 33. oldalon van)
az e4-hez berakok két !! jelet, átmegyek d4-re és már nincs ott.
Rossz helyen vagyok??
Válaszol
Szerintem elvileg tökéletesen csinálod. Saját magad által csinált ctg-ben próbálod? Lehet írásvédett az amiben szeretnéd, ilyenre tudok hirtelen gondolni.
Válaszol
Nem írásvédett.
Olyan, mintha új játszmát akarna hozzáadni.
Lehet, hogy egy másik ablakban kell kommentezni.
Válaszol
... fütyülés
A Kivétel nem erősíti a Szabályt. Minden esetben gyengíti.
Válaszol
Sziasztok!

Chessbase 8-at használok és szükségem lenne arra, hogy a fenyegetéseket jelöljem.
Pl: igy ahogy az alábbi képen is van:
http://kepfeltoltes.hu/view/090709/nyila...es.hu_.jpg

Az a baj, hogy nem találom a szoftverben, hogyan tudom ezeket elõvarázsolni.
Elõre is köszönöm a segítséget!
Válaszol
salliven Írta:Sziasztok!

Chessbase 8-at használok és szükségem lenne arra, hogy a fenyegetéseket jelöljem.
Pl: igy ahogy az alábbi képen is van:
http://kepfeltoltes.hu/view/090709/nyila...es.hu_.jpg

Az a baj, hogy nem találom a szoftverben, hogyan tudom ezeket elõvarázsolni.
Elõre is köszönöm a segítséget!

Üdv itt nálunk!

Megnyomod a következõ billentyût vagy billentyûket és közben rákattintasz az egérrel az adott mezõre, nyomva tartva a billentyûzet két gombját és az egérét húzod az egér kurzorját oda, amelyik mezõre szeretnéd, hogy a nyíl mutasson és elengeded.
Színek:
ALT = zöld
ALT + SHIFT = piros
ALT + CTRL = sárga
Válaszol
Köszönöm a segítséget! Sok idõt spóroltál nekem vele! :-)
Válaszol
Nem tud valaki a Chessbase 9 magyarosítás ha tud valaki légyszíves küldeje el a linket, mert szinte semmmit se tudok csinálni onlinen se játszani se a gép ellen mert nem tudok angolul csak az adatbázisba
tudok betölteni partikat.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég