• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Következő 
Szuper GM verseny Kínában
Legyen ennek a versenynek is egy témája, bár mi ugye a Grand Prixre koncentrálunk Petivel. mosolygás

Szóval Kínában összecsap hat szupernagymester: Topalov, Ivancsuk (ha engedik neki), Aronjan, Movszeszjan, Szvidler és a hazai színeket képviselõ Xiangzhi. Szimpatikussága miatt a mostanában fantasztikusan játszó Movszinak drukkolok. Jó kis verseny lesz az biztos.

A verseny hivatalos honlapja, bár jelenleg nálam haldoklik, gondolom a Playchessen lesz közvetítés.
Válaszol
Hat az elso fordulo utan nem vagyok elragadtatva. Nagyon gyenge szinvonalon adtak elo. Szvidler nalam mar kezd egy skatulyaba kerulni szerencsetlen Van Welyvel... mosolygás
Válaszol
Kimondottan unalmas parti inkább Topáéké volt. Elvileg Szvidi nyerõ állásban ismételt lépést. Bu viszont nagyon szépen gyõzte le a futópárral nem sok mindent kezdõ Movszit.
Válaszol
Ivanchuk szerintem megint rugdossa a betonoszlopot.
Mondjuk a feladast kicsit korainak erzem... kicsit a Kepes konyv jut eszembe, mikor irja, hogy o az allasra nezve a parti vegen se tudja megmondani, hogy ki nyert. vigyorgás
Válaszol
Nem volt az korai, az az állás már egy katasztrófa volt. A b5-öt éreztem én korainak, vagyis inkább nem eléggé elõkészítettnek.
Válaszol
Szvidleeeer!!! Jezusom! Tegnap nyerot remire ad, ma remi allasban kigolyozza sajat magat. Az az utolso 5-6 lepes valami fantasztikus! Muhaha. vigyorgás
Válaszol
Ha 42-ben lecseréli a vezért megúszhatta volna. Mondjuk végig sötét kezdeményezett, de a remi megvolt az utolsó pár lépésig. Idõ is közrejátszhatott, bár Movszinak is kevés volt.
Válaszol
Idokontroll utan cseszte el a remit...
Válaszol
Simulacrum Írta:Nem volt az korai, az az állás már egy katasztrófa volt. A b5-öt éreztem én korainak, vagyis inkább nem eléggé elõkészítettnek.

Jajo, most latom, hogy 33. Bxe6 utan adta fel. En a chessok.com kozvetitest neztem, ott 25. Nd3 utan volt vege... mosolygás
Válaszol
Megfejtettem: Kepes könyv, az nem Képeskönyv, hanem a P. Juciról szóló Kepes András: Matt a ffiaknak c. mûve valszeg.. Juci meg épp most volt látható a sport2-õn Kállaival..
Válaszol
A második nap, mikor minden parti remi. megijedés
Válaszol
Edes istenem, Svidler megint mar... fejreállt
Ez a 23... Rc8 ez mi volt?? Vegig lehetett latni az egyetlen lepeseket a buko vegjatekig, megis mire gondolt? Ideje is volt csomo, hat ez teljesen kesz. Orosz bajnok... meglepődés
Válaszol
26...Bf6 volt az igazi vesztõ lépés. Lehet 23...Qxc5 is már vesztõvégjátékra egyszerûsítés ám. Ha nem is, az biztos, hogy világos kényelmesebben áll. A baj a 20. lépésben lévõ minõségáldozat elfogadása volt a Rybka szerint.
Szvidi nincs jó formában, de a Grünfeld védelme már nem elõször nem jön be neki. Nem is nagyon játssza már más rajta kívül ilyen magas szinten.
Válaszol
Igazad van, de az sokkal szomorubb ha egy szuper-GM 3-4 gyenge lepes utan veszit, mint ha egyben nezi el. Hogy lephet ennyi gyenget egy olyan nyitasban, ami a specialitasa? Szerencsetlen Svidler irta is a New in Chess-ben, hogy Alekseev ellen nem mert Najdorfot jatszani, Caro-Kann-ban szinten 20 lepesben kapott ki elotte, d4-re nem mukodik a Grunfeld - problemak vannak a megnyitasi felkeszulessel ugy tunik.
Válaszol
Igazad van, egyetértek. Tényleg az egyik kedvelt védelmében ez ma nem volt egy jó teljesítmény, de biztos vagyok benne, hogy más is áll a háttérben. Rossz forma, vagy az életében történt valamilyen negatív változás hathat ki a szereplésére.
Válaszol
Topalov fantasztikusan szépen verte Arcsit. Lehet õt szidni, hogy WC-gate-ben hallgatólagosan részt vett, stb., de hogy úgy sakkozik, mint az állat, az biztos. Teljesen megérdemelten vezeti a világranglistát, fantasztikusan jó játékos. Élményszámba menõ partikat vált és végigtolja két királyig, ahogy azt kell!
Nagyon várom a KamSky elleni meccsét, ha összejön egyáltalán. Szerintem simán verni fogja az amcsit.
Válaszol
Tényleg szépen tolta, de azért tegyük hozzá Arcsi 22...Bd5 lépése erõsen sorolható a viccesen gyenge kategóriába. vigyorgás
Szabad gyalogot képzett ezzel világosnak a d vonalon. A nem túl rossz futót leadta a még rossz huszárért. A vezére meg semmit nem tudott csinálni a világos király közelében.
Válaszol
Aronian ma nagyon "muveszi" modon kezeli ezt a nyitast. Ritka igy szuper-GM szinten, hogy rogton kimennek a konyvbol valami gyanus mellekvarival, de egyelore nagyon szepen tolja, Ivancsuk meg bajban lehet az idovel is...
Válaszol
Yesss! Ha Aronian behuzza ebbol ujsagcikk lesz, mar latom. Ivancsuk 2 gyalog hatranyban es 1 perce van 10 lepesre, eleg eselytelennek tunik...
Válaszol
Megvan! Nem volt konnyu vegjatek. Konnyu eltevedni az ilyenekben. Remek parti volt!
Válaszol

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • Következő 

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég