• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Következő 
Egyéb versenyek
Arra gondoltam, hogy nyitok egy témát a kisebb jelentõségû versenyeknek/tornáknak.

Egy meglepetéssel kezdem: A nem túl ismert nevû iráni éltáblás (Ehsan Ghaem Maghami) az Iszlám Forradalom évfordulójára rendezett párosmeccsen legyõzte Karpovot! A versenyen érdekes szabályokkal játszottak: mattig, vagy tökremi állásig kellett tolni ...

http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=5195
Válaszol
Mamit szépen elverték, de õ Rybkát sejt a háttérben.

Az egy dolog, hogy tényleg gyanús az eset, de ahogy a Chessbase írja is, ez már játszott változat volt és Rd4 rossz lépés volt világostól. Qd6 mellett még Hxb2! is sötét elõnyt hozott volna. Nem mondom, hogy nem bonyolult az állás, de mivel ez a vari játszott volt magas szinten is, simán ismerhette az orosz nagymester.

Ha nem is minden lépés után, de megmondom õszintén én is szívesen állok föl az asztaltól és inkább sétálok míg az ellenfél töpreng, mint üljek, igaz, ez elég bonyolult állás volt, de ha ismerte, akkor akár viselkedése sem mondható kirívónak.

Kíváncsi vagyok mi lesz megállapítva. Meglepne, ha egy fiatal nagymester az egész eddigi és jövõbeni sakk-karrierjét kockára tenné, hogy elverje Mamit csalással. Elég butaságnak tûnne.
Válaszol
Újabb budi-gate szomorúság

Be kellene vezetni, hogy aki nem tudja bizonyítani a vádjait, azt ki kell zárni a versenybõl, ellenkezõ esetben vége-hossza nem lesz a sok vádaskodásnak, meg a pszichológiai hadviselésnek. Akirõl bebizonyosodik, hogy csalt, azt meg örökre törölni az Élõ-listáról :x
Válaszol
Tulajdonképpen ez van. Mami egyúttal vissza is lépett. És az biztos, hogy ha kiderül, hogy csalt az ellenfele, neki örökre vége, még akkor is ha nem zárnák ki. Ki játszana szívesen egy csalóval?
Válaszol
Elég idióta dolog így csalni, bár azt nem értem, hogy egy ilyen szintû versenyen nem ellenõrzik a résztvevõket? Azt hittem, hogy a Kramnyik-Topalov cirkusz után ez is része lesz a szokásos forgatókönyvnek ...

Egyébként a playchess-en is ~ 5 percenként buknak le program-használat miatt a userek, szándékosan nem írok sakkozót ...
Válaszol
Nekem ez magas. Mi értelme csalni, magát csapja be vele. Amúgy engem meglepne, ha csalt volna Mami ellenfele, kíváncsian várom mit derítenek ki.
Válaszol
Mami nekem mindig gyanús volt... (nem csalásban, hanem jellemben. Nagyképû fickó.)
A Kivétel nem erősíti a Szabályt. Minden esetben gyengíti.
Válaszol
gordonka Írta:Mami nekem mindig gyanús volt... (nem csalásban, hanem jellemben. Nagyképû fickó.)

Egyetértek, nekem is ez jött le pár nyilatkozatából, amit láttam.
Válaszol
Van Wely barátunknak ismét sikerült mélyen alulmúlnia önmagát: az Aeroflot openen 7 forduló után 2409-es performence-on áll gyenge. Ha így folytatja, akkor rövidesen lecsúszik a 2500-asok közé, ezzel viszont erõsen le fogja rontani a 2010-es Corus-A mezõnyének élõ-átlagát ... :rolleyes:

http://www.chessbase.com/newsdetail.asp?newsid=5236
Válaszol
Jó példa arra miért nem tartom sakknak a schnellt.

Tessék megnézni milyen hátul szerepelt egy-egy nagyágyú.
Válaszol
Fánweli 6 nyeréssel bemászott az elsõ 20-ba. nagyszerű kacsintás
Válaszol
A Playchess a Bundesliga mai fordulójából is ad néhány partit, elég morbid, hogy a 2700-asoknak (Mamediyarov, Szvidler, Adams, Shirov, Eljanov, Vachier-Lagrave [ezt a nevet még nem is hallottam], Bacrot) sokszor 2500-asokkal kell csatázniuk sakk.
Breki élõjének biztosan használna, ha le tudná gyõzni Eljanovot, de egyelõre a fordított eredmény tûnik valószínûbbnek ... :-
A "régi motorosokat" Ribli képviseli, ami így 60-hoz közeledve nem kis teljesítmény O-o-O
Válaszol
Úgy tûnik, Breki kihúzta a nyakát a hurokból kacsintás
Válaszol
A Baden-Baden csapatával akár sakkolimpiát is lehetne nyerni:

http://www.schachbundesliga.de/bundeslig...aspx?vnr=1

(Nagy hóhányó ez a Wishy, mindenhol feliratkozik a klublista elejére, felveszi a lét, de nem játszik mosolygás )
Válaszol
Nem akarom elkiabálni, de úgy tûnik Berkes legyõzi Eljanovot! fütyülés
Válaszol
Amerigo61 Írta:Nem akarom elkiabálni, de úgy tûnik Berkes legyõzi Eljanovot! fütyülés

Sajnos inkább remiszagú... :rolleyes:
Válaszol
Megnyerte! Szép volt Fecó! nagyszerű
Válaszol
Jelentem : Berkes-Eljanov 1-0 a 126. (!!) lépésben, mivel sötét a 127.ben mattot kapna! Hihetetlen csata volt, Berkes az elején némi hátrányba került, de szívós küzdelemben fordított. Késõbb hullámzó lett a parti, de csak sikerült besöpöri a teljes pontot!

Szép volt Fecó! virágos O-o-O
Válaszol
Ez a szép! 126 lépés! Pfû a mindenségit neki! Nagy gratuláció! nagyszerű
Válaszol
Fantasztikus nyúzás volt, még most is 50-en nézik online.. !!
Válaszol

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • Következő 

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég