Sakksziget versenyek
Mondjuk még csak egy schnell versenyen vagyunk túl, de elmondhatjuk szerintem, hogy jól sikerült. Meglátjuk február végén többen leszünk-e, de úgy tûnik igen. A kérdés az, hogy van-e esetleg igény a régi hosszabb típusú versenyekre? Mondjuk valami olyasmire gondoltam esetleg, hogy mint a csapatbajnokik, egy nap lenne egy forduló. És így tartana esetleg tovább. Bár lehet hamvába halna meg a dolog.
Válaszol
Sajnos, ebbe beleszólni nem tudok, de javaslatot remélem én is tehettek.
Ha minden hónapban rendezel versenyt: lehetne úgy csinálni, hogy minden hónapba más megnyitás lenne kötelezõ. Úgy mint ahogy vannak olasz, görög hetek, itt is lennének sziciliai, caro-kann, angol megnyitás stb. hónapok. vigyorgás
Persze túl bonyolultá nem szabad csinálni, de egy lépést (pl. e4,c5) mindenki kibír.
Tanulásnak sem lenne utolsó, a játszmák visszatekintése. Ez csak egy javaslat, semmi több.
Válaszol
Szerintem érdekes ötlet, régebben sok témaversenyt rendeztek, ahol a résztvevõk csak elõre megadott nyitást játszhattak.

Abba viszont belegondolni is rossz, ha nekem Caro-Kannt kellene játszanom Simulacrum, vagy királycselt Hecse ellen :-[ mosolygás
Válaszol
Mindenképp megfontolásra késztetõ ötlet. Én inkább attól félnék ezt kevesebben mernék bevállalni. Ha lesz pár támogató hozzászólás, egyszer meg lehet próbálni, hogy sikeres lenne-e.
Válaszol
A magam részérõl támogatom az ötletet.
Kérdés, sikerül-e megegyezni, hogy melyik nyitás legyen terítéken, szerintem lesznek olyanok, akik ettõl teszik függõvé a részvételüket. Lehet, hogy elõre ki kellene jelölni egyet ...
Nekem egyébként bármelyik jó.
Válaszol
Rögzített nyitással felõlem is mehetne, kérdés a sorrend, és hogy hány db. is kerülhet majd sorra. Ha kiszállnak közben, akkor az egész összeroskad. Lehetne még pozíciós vagy csel-témaverseny is akár.. Kérdés, h mit akarunk belõle formálni.. Vagy lehetne, ahány verseny, annyi féle..??
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég