Gab-Chi sakkozik
Óriási partit váltottam az imént. Igaz csak 1'+1'' volt az ideje, de érdekesen alakulhatott volna:

43. b4 következett, amire ellenfelem 43. ...h4-et húzott és ezzel elvesztette a játszmát. De kihagyott egy óriási lépést!!!

FEN

43. ...h4? helyett ...e5!!

FEN

majd a kötelezõ 44. dxe5 után 44. ...g4!:

FEN

ezt is ütni kell 45. fxg4-el, amire 45. ...h4!!:

FEN

itt sincs más csak 46. gxh4 és itt jön a feketeleves: 46. ...f4!!:

FEN

Elsírom magam, annyira gyönyörû LETT VOLNA, ha meglépik, de nem így lett és nyertem! mosolygás
Válaszol
Tényleg szép, de csak e5 az igazán nagy lépés. Mert sima g4-re maradna a két vezérbemenetelkor egy plusz sakk világosnak, ami már neki nyerne. Illetve ezzel a dxe5-el a vezére útját zárja el a Qa1 matt kivédésében a végén. A sima gyalogáthatolás az alaptanítás ám. mosolygás
Válaszol
...de az nem alaptanítás, hogy ezt 20 másodperc alatt meglátni biza nem lehet! mosolygás
Válaszol
Persze, hogy nem lehet, ezért mondom, hogy ez nem sakk, csak óracsapkodás. mosolygás

Csináltam neked is saját témát, a Tûzijáték be8ki játszmáinak van. mosolygás
Válaszol
Az e5 lépés valóban fantasztikus lett volna, a gyalogáttörés az valóban alaptanítás, azt illik ezredmásodperc alatt látni.
Válaszol
(2009-02-07, 00:24:18)Gab-Chi Írta: Óriási partit váltottam az imént. Igaz csak 1'+1'' volt az ideje, de érdekesen alakulhatott volna:

43. b4 következett, amire ellenfelem 43. ...h4-et húzott és ezzel elvesztette a játszmát. De kihagyott egy óriási lépést...
Elsírom magam, annyira gyönyörű LETT VOLNA, ha meglépik, de nem így lett és nyertem! mosolygás

g4-es áttörés motívum gyalogvégjátékoknál, szóval inkább az e5-ön kellett picit gondolkodni, g4!! lépés már jön magától, aztán attól függ melyikkel üt és akkor vagy f4! vagy h4! jön, lényege, hogy egy szabad-gyalogot képez, és eltereli a gyalogokat az útból. Egy feladvány is van erre.
Üdv: rybkachess
Válaszol
Playchess szerverén is Gab-chi néven a magyar, de ő sem ír. :-D Érdekes, hogy mennyien maradnak a névtelenség mellett, bár nem számít, hiszen mindenki elárulja magát valahol. mosolygás
Üdv: rybkachess
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég