Technikai kérdések
Nem akarok egy kérdésért külön témát nyitni, ezért itt kérdezem meg: a sakkprogiknál van lehetõség arra, hogy "vakon" játsszunk velük (csak a tábla lenne látható, mint az Amber versenyen)? A Fritz10-ben kerestem ilyen funkciót, de nem találtam, pedig emlékeim szerint létezik ...
(Nyilván semmi esélyem egy ilyen partiban, csak azt szeretném kipróbálni, hogy hány lépésig vagyok képes értékelhetõen játszani egy vakpartiban mosolygás )
Válaszol
Mellékelek egy képet, itt állítsd vakra.
Válaszol
Tools -> Option -> Design fül -> Board Design gomb -> Pieces lenyílóban tudod kiválasztani a kívánt változatot.

Remi még nálam is gyorsabb. mosolygás
Válaszol
Köszönöm mindkettõtöknek! mosolygás

A File/New úton keresgéltem @:-
Válaszol
Hát ez csúfos volt, azt hiszem, a vakparti nem az én mûfajom lesz vigyorgás

[Event "Blitz:3'+5"]
[Site "Home"]
[Date "megijedés?.??.??"]
[Round "?"]
[White "Amerigo61"]
[Black "Fritz 10"]
[Result "0-1"]
[PlyCount "42"]

1. e4 e5 2. Nf3 Nc6 3. Bb5 a6 4. Bxc6 dxc6 5. O-O f6 6. d4 exd4 7. Nxd4 c5 8.
Nb3 Qxd1 9. Rxd1 Bd6 10. Nc3 Ne7 11. f3 Be6 12. Be3 b6 13. Rd2 O-O-O 14. Rad1
Be5 15. Rxd8+ Rxd8 16. Rxd8+ Kxd8 17. a3 Kd7 18. Nd1 Nc6 19. Nc1 Nd4 20. c3 Nc2
21. Nf2 Nxe3 0-1
Válaszol
Csúfos? Sokkal tovább bírtad, mint Aronian Peti ellen. Te még veszve sem voltál az elnézéskor. vigyorgás
Válaszol
Nekem azért könnyebb dolgom volt, mert a Fritz az üres táblán egy-egy apró pöttyel megjelölte azon mezõket, ahol bábu áll, csak azt kellett kitalálnom, hogy milyen mosolygás
Ez nagy segítség volt, ennek ellenére a 20. lépés felé haladva már eléggé összemosódtak az események.
A futó elvesztését viszont rögtön érzékeltem mosolygás
Válaszol
Van egy olyan érzésem, hogy õk is látnak egy ilyen pöttyöt. Jah, mégse! Mert most olvasom, hogy Arcsi azt hitte a futója f8-on volt e7 helyett. Ha lenne nekik is ilyen pötty, akkor ezt nem nézte volna be, bár amúgy is érdekes volt, hogy ezt hitte, hisz Rhe8-at lépett nem sokkal elõtte, az meg akkor nem ment volna, ha a futó az alapvonalán van.
Válaszol
A "klasszikus" vakpartiban sincs "pötty", sõt ott a táblát sem látják, mert háttal ülnek annak. Szerintem ez még nehezebb, mint az üres sakktáblára meredni a képernyõn, ott legalább megjelennek az utolsó lépések ...
Számomra egyszerûen hihetetlen, hogy valaki a tábla megtekintése nélkül játsszon hosszú partikat, a soktáblás vakszimultánokról nem is beszélve ...
Válaszol
Én azt mondom menjen csak az ilyen kérdéseknek új téma, bõven lesz majd szerintem ilyen nem adott programra vonatkozó általános kérdés. mosolygás
Válaszol
A monitoron üres sakktábla van, az ellenfél utolsó lépésének mezõje egy pillanatra bevillan a képernyõn.
Ennyi a segítség.
Válaszol
hali

a 32- és 64 bites rybka változatok között van teljesítménybeli különbség, és miért?
Válaszol
Melyik most a legjobb ingyenes, UCI-t támogató sakk GUI? sakk
A ChessBase-t nem akarom felszenvedni (telepítés, sorozatszám, mindenféle nyûg). Nem foglalkozok már komolyan sakkal.

Az Arena régen bugos volt. Jose már jobb volt, de a Java miatt lassú. Ahogy nézem, a helyzet nem változott. Esetleg valami másik progi?
Atom-anti
Válaszol
cash Írta:hali

a 32- és 64 bites rybka változatok között van teljesítménybeli különbség, és miért?

A 32-es jobban gyorsul, de a 64-esnek nagyobb a végsebessége. Terepen meg mindkettõ elakad. fejreállt
Válaszol
Lefty Írta:Melyik most a legjobb ingyenes, UCI-t támogató sakk GUI? sakk
A ChessBase-t nem akarom felszenvedni (telepítés, sorozatszám, mindenféle nyûg). Nem foglalkozok már komolyan sakkal.

Az Arena régen bugos volt. Jose már jobb volt, de a Java miatt lassú. Ahogy nézem, a helyzet nem változott. Esetleg valami másik progi?
Erre valaki?
Kipróbáltam a Tarrasch nevû programot. Kicsi, nem rossz, de nagyon keveset tud. Fõleg a játszmalap kezelése nagyon amatõr.
Ott lenne még a Shredder Classic, de épp úgy telepítõs, mint a ChessBase és beleírogat a rendszerleíró adatbázisba.
ChessBase Light 2009 milyen?
Atom-anti
Válaszol
Akartam írni a Chessbase Lightot éppen. Illetve a nagy öreg a Winboard: http://www.tim-mann.org/xboard.html
Válaszol
Simulacrum Írta:Akartam írni a Chessbase Lightot éppen. Illetve a nagy öreg a Winboard: http://www.tim-mann.org/xboard.html
A ChessBase Light mennyire írkál bele a registry-be? Rendesen lehet benne engine-eket egymás ellen játszani vagy ellenük játszani?
Ott van még a Chess Assistant, de fizetõs.
Winboard meg csak WinBoard motorokat támogat. Van hozzá WB2UCI program, de állítólag nem 100%-os. Nem értem, miért nem felejtik el a WinBoard szabványt. Jobb lenne, ha mindenki áttérne UCI-ra.
Atom-anti
Válaszol
Valamennyit biztos beirkál a registry-be, de ettõl én nem tartanék annyira.
Válaszol
Simulacrum Írta:Valamennyit biztos beirkál a registry-be, de ettõl én nem tartanék annyira.
Kipróbáltam virtuális gépen. Feltesz egy csomó haszontalan dolgot, de csinálni nem sok mindent lehet vele. Van benne Crafty23 és Fritz6. Új motort csak akkor engedne felvenni, ha megveszem. Szóval nem alternatíva szomorúság
Chesspartner szintén fizetõs.
Atom-anti
Válaszol
Ezt próbáltad? http://kvetka.org/en/ Kipróbáltam a portable verzót 64 bites Rybkával, gond nélkül megy.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég