Mihail Tal
Mihail Tal ((Lettül: Mihails T?ls; Riga, 1936 - Moszkva, 1992) világbajnok 1960-tól 1961-ig. A "Rigai Varázsló"
Nekem Õ a kedvenc sakkozóm. Fantasztikus kombinációi, hihetetlen kreativitása ámulatba ejtett...Sajnos önpusztító életet élt, s súlyos egészségügyi problémákkal is küzdött. Sokan tartják Õt a valaha élt legnagyobb támadójátékosnak!
Post coitum omne animal triste.
Válaszol
Ez a nem mindennapi állás egy Tal-Panno játszmából van, amelyet a portorozsi zónaközin játszottak (195menőség. Tal így kommentálta:

"Sötétnek anyagi elõnye van, de én szeretek úgy játszani, ha az ellenfél tisztjei nálam vannak vendégségben"

vigyorgás

FEN

Egyébként Panno sokáig jól védte Tal rohamait, de a sok fenyegetéstõl teljesen kikészült és végül veszített.

Több neves kortársa is hasonlóan járt. Erre mondta Tal, hogy ... "A sakk nem gyenge idegzetûeknek való" mosolygás
Válaszol
Amerigo61 Írta:"A sakk nem gyenge idegzetûeknek való" mosolygás

Ezzel a mondásával teljesen egyetértek. Ma sikerült a mindentõl való fenyegetések elkerülése miatt hülyeségeket lépnem. Pedig nem is voltak fenyegetések, csak bemagyaráztam magamnak. halál
Válaszol
Valami olyasmit is mondott, h ha az áldozataimat késõbb meg is döntik, de a partit én nyerem.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég