Teszt téma - itt próbálhatsz ki egyes opciókat
FEN

Idézet:próba
Válaszol
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
FEN
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.
Válaszol
1. Nf3 Qf6 2. Ka1 Rb5 3. Be5 B8e5 B5xe5 R5e5 27. Rd7 Kde6

FEN
Válaszol
1. Nf3 Qf6 2. Ka1 Rb5 3. Be5 B8e5 B5xe5 R5e5 Kde6
Válaszol
1. Nf3; Nf6 2. Ng1?!; Ng8!! 1/2 :-D

a8N, g8Q, h8=Q, a1B, c1=B
Válaszol
1. B2b4
Válaszol
FEN
Válaszol
He2
Válaszol
[img][/img]
Válaszol
Kód:
Fd2
Válaszol
FEN
b4 b6 Hf3
Válaszol
Szia!!

Tudom nem ide tartozik de ha gondolod gábornok játszhatunk a flyordien mert láttom fönt vagy és azért ide írtam mert ez a próba fórum és itt nem zavar senki.
Válaszol
A flyordie-n nem vok fönt, max a playchessen szokok lenni/lönni kacsintás . De most sajnos nem jó.. szomorúság
Válaszol
Nincs semmi gond csak kérdeztem.
Válaszol
Kállai G. beszél a Karpov-Kaszparovról a Kossuth adón..
Válaszol
Hát azt most hirtelen nem bírom befogni.
Válaszol
Megpróbálhatunk azért majd a flyordie-n játszani, h sportszerû és udvarias is legyek. menőség
Válaszol
Oké köszi.+
Válaszol
csak a képemt nézem be e lett ilesztve
Válaszol
Akkor játszunk most? Mert láttom itt vagy?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég