Levelezési sakk
Valamikor népszerû volt, de ma kevesebbet hallani róla. Van egyáltalán még értelme, amikor mindenki Rybkát használ az elemzéshez?
Válaszol
Én mindig egy partit játszok levélben egyszerre. Nem használok gépet. De amúgy érdekes lehet azzal is, olyan ellen, aki szintén géppel játszik.
Válaszol
Kentaur módban is lehet játszani, és küön gépes szoba is van a playchessen például.
Amúgy meg manapság már szinte nincs technikai akadálya az adatátvitelnek, cserébe viszont egyre kevesebb idõnket lehet /ha egyáltalán engedi a felgyorsult életritmusunk/ erre fordítani. Még láttam az egyesületnél levelezési sakk-válaszlapot ("képeslapot"), de már nem ismerek, aki játszana még ilyen utazópapír-alapú/postai partit.
Válaszol
(2009-09-08, 20:27:38)gábornok Írta: Kentaur módban is lehet játszani, és küön gépes szoba is van a playchessen például.
Amúgy meg manapság már szinte nincs technikai akadálya az adatátvitelnek, cserébe viszont egyre kevesebb idõnket lehet /ha egyáltalán engedi a felgyorsult életritmusunk/ erre fordítani. Még láttam az egyesületnél levelezési sakk-válaszlapot ("képeslapot"), de már nem ismerek, aki játszana még ilyen utazópapír-alapú/postai partit.
Igen ma már a levelezési sakk gépekkel történik! Régen nem voltak jobbak a gépek (ha voltak is egyáltalán) de manapság a gépek felülmúlják az embereket! Így a levelezési sakk szerintem már nem olyan jó mint a régi időkben!
Üdv: rybkachess
Válaszol
Programok nélkül se lenne divatosabb a levelezési sakk, hiszen neten bárkivel lehet játszani, ez olyan mint a távíró megszűnése az email miatt.
Válaszol
(2012-04-08, 21:43:02)XBOARD Írta: Programok nélkül se lenne divatosabb a levelezési sakk, hiszen neten bárkivel lehet játszani, ez olyan mint a távíró megszűnése az email miatt.
Az igaz! :-)
Üdv: rybkachess
Válaszol
Chess.com-on lehet levelezési sakkot játszani. Nem tudom belevágjak-e mert honnan tudom, hogy nem-e csal az ellenfelem főleg ha rosszabb helyzetbe kerül majd?
Gondolom úgysem lehet megtudni csalt-e és ha igen akkor esetleg bannoltatni?! Talán ha lenne vmi gép szűrő vagy ilyesmi.
Válaszol
Nem azt kell nézni, hogy vajon program lépked-e, hanem komolyan kell venni a partit.
Válaszol
(2014-10-11, 10:30:45)xinu Írta: Chess.com-on lehet levelezési sakkot játszani. Nem tudom belevágjak-e mert honnan tudom, hogy nem-e csal az ellenfelem főleg ha rosszabb helyzetbe kerül majd?
Gondolom úgysem lehet megtudni csalt-e és ha igen akkor esetleg bannoltatni?! Talán ha lenne vmi gép szűrő vagy ilyesmi.

A chess.com a legkomolyabb oldal. az élőket szüró próba szerűen ellenőrzik stb..... szerintem ha levelezőn csalást észlelsz bátran jelentsd be, gyanítom ott sem tűrik a gépi csalást.
SAKK! az élet a táblán zajlik , gondolj meg minden lépést...
Válaszol
Újabban főleg levelezős sakkot játszom a chess.com-on 1-enlőre tetszik kb 10 parti megy egyszerre.

(itt elvileg a levelezősön is szűrik a gépes játékosokat)
SAKK! az élet a táblán zajlik , gondolj meg minden lépést...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég