Sakkolimpia 2010 Hanti-Manszijszk
Létrehozom neki a témát itt a fórumon, ha már az összeállításról kezdtünk beszélgetni. Szeptember 19-én kezdődik majd.
Válaszol
Almási Zoltán és Polgár Judit Egerben, a Hotel Eger&Parkban, Lékó Péter, Berkes Ferenc és Balogh Csaba Hévízen, a Hotel Európa Fitben készülnek a 2010. évi Sakkolimpiára.

[Kép: olimpiai_edzotabor_20100415_135336.jpg]

chess.hu
Válaszol
Holnap indulnak a sakkórák!

http://www.ugra-chess.com/
http://chess-results.com/Tnr36795.aspx

A férfiak ötödiknek vannak rangsorolva és Jordániával kezdenek.
A lányok az élőjük alapján a kilencedikek, Skóciával mérkőznek az első fordulóban.
Úgy gondolom mindkét csapatnál kötelező a győzelem.
Hajrá lányok, hajrá fiúk!
Válaszol
Mindkét ellenfelet 0-ra kell verni kacsintás
Válaszol
Most ha azt nézem, hogy a férfiak ötödiknek rangsoroltak, illetve előttünk van a második orosz csapat, aki a végén nem számít, akkor kicsit visszafogottnak érzem a bravúr lenne a hat közé kerülés dolgot, amit Zsuzsa írt az Origón. Úgy gondolom bravúr az érem lenne, de szerintem a férfiak esetében az élő szerinti szereplés jó teljesítménynek számítana, de nem bravúrnak.
Válaszol
Csaba remizett a férfiaknál sajnos, így nem nyertünk 4-0-ra. A lányok még tolják.
Válaszol
A lányok 3-0-ra győztek angyal. A férfiaknál (bocsánat, open kategóriában) ugyan leadtunk fél pontot, de indulásnak szerintem nem olyan rossz ez az eredmény. Az oroszok első csapatában Griscsuk világossal sem tudta legyőzni a 330 élővel (!!) gyengébb ír ellenfelét mosolygás
Válaszol
A férfi csapatunk mindössze egy pluszra volt képes a nem éppen magasan jegyzett Argentina ellen. Úgy is mondhatnám, hogy "csak egy leány volt talpon a vidéken" mosolygás. A csapatgyőzelem megvan, de remélem, hogy ezzel a soványka győzelemmel csak a nehezebb fordulókra tartalékolnak ... (vagy a külső körön próbálnak meg óvatosan előrejutni, a nagyágyúkat kerülendő ...)
A lányok csak fél pontot engedtek át a görögöknek ... angyalnagyszerű
Válaszol
Nem könnyű megverni 2500 átlagú csapatokat,ez az igazság. Régebben könnyen ment, mert a megnyitáselméletet csak a profi csapatok ismerték.

Egy meglepetés (több ilyen is lesz még) : Vietnám megverte az első helyre is esélyes azerieket.
A Kivétel nem erősíti a Szabályt. Minden esetben gyengíti.
Válaszol
Én sem teljesen értettem egyet Peti azon nyilatkozatával, hogy a 2700 fölöttiek egy más világ. Igaz azonban, hogy az olimpián az ilyen 2500-2600-as sakkozók nagyon meg akarják mutatni mit tudnak, míg a 2700-asoknak nehéz dolguk van, mert mindenki őket akarja megverni.
Nem katasztrófa ez a mai eredmény a férfiaknál sem, menni kell tovább!
Válaszol
Nekem nagy meglepetést okozott Peti a mostani meccsével. A középjátékban a közepesen erős lépésekkel, kicsit tervtelennek tűnt a játéka, és nem értettem, miért bonyolított le gyors cserékkel egy nyerőnek korántsem tűnő végjátékra. Utána viszont egy - gépek szerint is - tökremi állást olyan elánnal nyúzott két gyalogig, (sőt tovább), hogy nem ismertem rá! Vissza is utasította közben a remiajánlatot, nagyon teccett! (Nyilván nyerni akart egy 100 Élővel gyengébb ellen, de akkor is éljen!)
Válaszol
Ez mondjuk már régóta szokása, hogy tökremi végjátékot próbálja megnyerni, de nála gyengébb ellen ez teljesen jó gondolat. Általában a végjátékban lehet a legjobban megfogni a fiatalokat, ezt már én is tapasztaltam.
Válaszol
Úgy látom ma nem az első táblások napja van. Peti és Hoang is kikapott. :-( De üröm az örömben, hogy talán mind a két csapat nyerni tud ma is.
Válaszol
Az "férfiak" következő ellenfele Kína, egy csapat-döntetlennel megelégednék ... fütyülés A nők az USA-val csatáznak, ez sem lesz sétagalopp keserűség
Válaszol
Úgy tűnik leverjük Kínát és Judit hozza a pontot. Ez nagyon nagy dolog! A lányok remiztek.
Válaszol
Minden elismerésem Jutkáé: most ő a csapat vezéregyénisége, ismét az ő nyerése hozta a csapatgyőzelmet! angyal virágos

A lányok nagy adok-kapok után csapat-döntetlent értek el az USA ellen, szerintem ez is szép eredmény!
Nem nagy meglepetés, hogy grúz férfiak legyőzték a norvégokat, az viszont igen, Carlsen vereséget szenvedett Jobavától mosolygás
Válaszol
[quote='Amerigo61' pid='5490' dateline='1285337687']
Minden elismerésem Jutkáé: most ő a csapat vezéregyénisége, ismét az ő nyerése hozta a csapatgyőzelmet! angyal virágos

Jól felkészült Bu Philidor-védelme ellen (Bu kétszer is remizett ezzel nemrégiben orosz nm-ek ellen.)
A Kivétel nem erősíti a Szabályt. Minden esetben gyengíti.
Válaszol
Női csapatunk az 5. fordulóban a románokkal mérkőzik, nyerni kellene ...
Szvsz a férfi (open) gárdával szemben nemigen lehet ilyen elvárás, már egy döntetlen is csodával felérő eredmény lenne az oroszok első csapatával szemben ...fütyülés
Válaszol
Érdekes, az oroszok nem Kramót ültetik le Petivel játszani, gondolom azért, mert ott félnek, hogy könnyen remi lehetne. Grischukban több ötlet van sajnos Peti ellen. De jó lenne elkapni!
Válaszol
Jutkát gyorsan kiremzték a Berlinibenmenőség,lenduletben van gondolom ez volt az orosz stratégia...Almási szintén berlinit játszik remélem kiremizi.
Léko ,Berkes táblán fognak eldolni a dolgok,nyerhetne már Peti.....
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában:
1 Vendég